Детска пързалка е запалена на площадка в парка "Борово око" в Търговище, съобщават от общинската администрация.
Сигналът в кметството е подаден вчера на обяд. Неизвестните извършители са нанесли щети на единия улей и на част от ударопоглъщащата настилка.
След оглед комисия е изчислила, че нанесените вреди са на стойност 1050 лв. От общинската администрация припомнят, че съгласно чл. 46 на Наредбата за изграждане и опазване на зелената система на община Търговище, освен глоба в размер от 50 до 300 лв. - "лица, които чупят и повреждат детски съоръжения за игра и друга паркова мебел, заплащат глоба в троен размер на разходите, необходими за възстановяване на съоръженията."
Запалената пързалка е втори случай на умишлено повреждане на детско съоръжение в същия парк през последния месец. Тогава бяха счупени част от дъските и люлката на детски кът срещу художествената галерия "Никола Маринов".
(БТА)
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.