Близо 20 400 000 лева са изразходвани за ремонтни дейности в Кюстендил през 2013 година, съобщиха от пресцентъра на общината.
Извършени са множество ремонтни дейности в училища, детски градини и социални институции. 31 000 лева са отделени за основен ремонт на къща-музей „Владимир Димитров-Майстора”. Направен е текущ ремонт на къща-музей „Димитър Пешев”, възлизащ на 23 636 лева.
За 42 675 лева е извършен основен ремонт на тавана на голямата зала в общинския драматичен театър. Изграден е Център за услуги за ранно детско развитие за 695 000 лева. През годината е работено и по реконструкция на прилежащата инфраструктура и конструкция на велоалея в Кюстендил за 381 921 лева. 79 000 лева са отделени за поддръжка и текущ ремонт на водовземните съоръжения на находището на минерална вода "Кюстендил" и отстраняване на аварии по него.
447 293 лева са отишли за благоустрояване на квартал „Герена" - озеленяване и детска площадка - комбинирано игрище за футбол и баскетбол, площадка за тенис на маса. Общината усвоява 16 011 648 лева по проект "Зелена и достъпна градска среда" - велосипедна алея на територията на община Кюстендил, рехабилитация на улици и тротоари и енергоспестяващо светодиодно улично осветление.
Относно хотел "Кюстендил” е завършен техническият проект. Направени са основен ремонт и реконструкция на високото и на част от ниското тяло от хотела, както и ниското тяло на бившия Партиен дом. Цялостно е реновирана инсталацията. Стаите са оборудвани и готови за настаняване. Обособени са лоби бар, панорама, голямо фоайе.
Предстои изпълнението на 2-ри етап по разширение на хотела и благоустрояване на пространството около него, както и захранването му с минерална вода.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.