Последният ден на август ще ни радва с топло и слънчево време. Температурите ще останат без съществена промяна, максималните ще са между 25° и 30°, според прогнозата на Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ) при БАН.
Едва привечер над западните райони ще се появи разкъсана средна и висока облачност. Ще духа слаб, в най-източните райони до умерен вятър от изток-североизток.
По Черноморието ще е предимно слънчево. Вятърът ще е слаб, на моменти до умерен от изток. Максимални температури около 25°, колкото е и температурата на морската вода. Вълнението ще е 3-4 бала.
И над планините ще преобладава слънчево време. В следобедните часове над билата ще се развие незначителна купеста облачност. Вятърът ще е до умерен от изток.
Дневната температура на 1200 м.н.в ще е около 18°-20°, на 2000 около 12°. Атмосферното налягане ще започне да се понижава.