Старши комисар Даниел Пашов е новият директор на полицията във Варна. Той бе представен днес на личния състав от главния секретар на МВР Георги Костов. Досега Пашов е бил началник на Първо полицейско управление в София.
Поводът за назначаването на старши комисар Пашов е изключително ниското ниво на работата на полицията във Варна, посочи Костов, цитиран от БТА.
По думите му местната дирекция е на последно място в страната по разкриваемост на престъпленията. Във Варна този показател е 18,96%, докато в Пловдив процентът е 25, в столицата - 26,3, а в Бургас - 35 на сто, посочи Костов.
Той допълни, че не е задължително дирекцията да продължи да работи в настоящия си състав и не скри, че предстоят промени и в ръководствата на полицейските управления в града.
"Всеки да се чувства негативно оценен, но с висок кредит на доверие, което се случва много рядко и за това работете и се доказвайте като професионалисти", призова Костов служителите на дирекцията.
На срещата той представи и новия началник на "Охранителна полиция" във Варна. Мястото е поверено на главен инспектор Николай Панчев, който досега е оглавявал същия сектор в столичното първо управление.
Новият директор на полицията във Варна посочи, че постът, който поема, е сериозно предизвикателство за него.
Пашов каза още, че ще предприеме серия мерки за промяна в работата на дирекцията, като акцентът ще бъде върху по-добрата организация и мобилизация на състава.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.