IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Внимание: Оранжев код за порои в 3 области!

Жълт код за обилни валежи е обявен пък в други 12

Снимка: архив, Bulphoto

Снимка: архив, Bulphoto

Оранжев код за обилни валежи е обявен в 3 области на страната, а жълт - в 8, съобщават от Националния институт по метеорология и хидрология при БАН.

Оранжев код е в силаза областите Видин, Монтана и Враца. Жълт код е обявен за Кюстендил, Перник, София, София-област, Ловеч, Плевен, Габрово и Велико Търново.

Днес времето ще бъде предимно облачно. По-съществени разкъсвания на облачността, ще има над Югоизточна България, където и валежите ще са по-слаби и на по-малко места, съобщава агенция "Фокус".

В Източна България ще духа слаб до умерен вятър от юг-югозапад. Максималните температури ще са между 19° и 24°. През нощта срещу петък валежите ще продължат и на места ще са значителни.

Над Черноморието облачността ще е променлива, по-значителна по-северния бряг, където ще има превалявания от дъжд, докато над южния ще остане почти без валежи. Ще духа слаб, по южния бряг – до умерен вятър от южната четвърт. Максималните температури на въздуха ще са между 16-17° на север, до 23 - 24° на юг. Температурата на морската вода е 14 - 17°. Вълнението на морето ще е 1 - 2 бала.

Над планините ще бъде предимно облачно, преди обяд почти без валежи. Около и след обяд от запад ще започнат валежи от дъжд, на отделни места придружени с гръмотевици. По-значителни ще са валежите в масивите от Западна България. По най-високите върхове на Рила и Пирин ще вали мокър сняг. Ще духа умерен до силен югозападен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 16°, на 2000 метра – около 9°.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Страната
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата