IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Защо не се бърза? Търпението на кмета на Хитрино се изчерпа

Хората вече се притесняват, ядосан е Нуридин Исмаил

Снимка: кадър, Bulgaria ON AIR

Снимка: кадър, Bulgaria ON AIR

Кметът на Хитрино Нуридин Исмаил заяви пред камерата на Bulgaria ON AIR, че търпението му вече се изчерпва, както и това на жителите. Хората са притеснени и искат да бъдат допуснати до своите домове.

"Може ли човек да не бъде притеснен при това време?! Тези домове са без врати и прозорци. Инсталациите са пълни. Разбирам трудността на операцията и разбирам, че е рискова, но мога да видя какви са темповете и как се работи", коментира ядосано кметът.

"Защо не се бърза?", попита той и добави, че хората от ден на ден са с все по-изчерпани нерви. По думите му всеки следващ ден те говорят по съвсем друг начин.

"Остранен съм културно от министър Румяна Бъчварова, за да не чуя, да не знам и да стоя настрани", посочи кметът, но отказа да коментира дали има пропуски в работата на експертите.

По-късно днес Нуридин Исмаил ще се срещне с премиера Борисов, но призна, че няма да настоява за нищо пред него, а само ще му благодари за всичко.

"Искането ни беше да дойдат 20 фургона. Ще ги складираме и след това ще се оправим с искането на хората. Много съм доволен от огледите на щетите", каза още кметът на Хитрино. Той уточни, че след втория оглед на домовете може да се вземат други решения.

Желаещите да помогнат на пострадалите от село Хитрино могат да го направят като изпратят SMS на номер 1466 (1 лев без ДДС). Дарения могат да се правят и на специално създадената за целта банкова сметка:

IBAN в BGN: BG64UNCR76301078660913
BIC: UNCRBGSF
Банка: УниКредит Булбанк

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Страната
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата