IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Без опасни яйца и яйчни продукти у нас

От земеделското министерство успокояват потребителите

Снимка:  Reuters

Снимка: Reuters

Няма данни за наличие на замърсени с фипронил яйца и яйчни продукти на българския пазар, съобщи пресцентърът на Министерството на земеделието, храните и горите /МЗХГ/.

Ветеринарно-медицински препарати, съдържащи веществото, не са разрешени за употреба при кокошки носачки. Разпространението на тези яйца започва от Белгия и Холандия, след което са били разпространени и в други европейски страни, пише БТА.

В него се информира, че компетентните органи за безопасност на храните на страните-членки обменят постоянно информация по Системата за бързо предупреждение за храни и фуражи (RASFF).

При наличие на риск за потребителите Министерството на земеделието, храните и горите, респективно Българската агенция по безопасност на храните, своевременно ще предприеме всички необходими действия за неразпространение на опасните храни и ще информира обществото, уверяват от МЗХГ.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Страната
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата