Причината за мелето е гъстата мъгла.
Шефът на полицията в Благоевград комисар Николай Хаджиев обясни, че в района за кратки периоди от време метеорологичната обстановка се е променяла, като на моменти видимостта е била между 2 и 4 метра.
По последна информация само един е загинал в пътния ад, а ранените са 13 души.
Сигналът за верижната катастрофа е постъпил в спешното в 8.01 ч.
Веднага са изпратени 7 линейки на Благоевград.
След това още пет санитарни автомобила от Спешното в Благоевград и от Кюстендил.
08.40 ч. е започнало транспортирането на пострадалите от екипите на ЦСМП – Благоевград, съобщиха от Министерството на здравеопазването.
Ранените са настанени в частната болница "Пулс“ в Благоевград и в болниците в Петрич и в Сандански.
Пострадалите са на възраст от 32 до 69 години с различни травми.
Жена на 47 години е с травма на главата, друга на 72 години е с травма на таза, мъж на 51 години е с контузия на гръдния кош. Тримата са настанени в Благоевград
С политравма в Петрич е настанени жена на 56 години.
45-годишен мъж е с гръдна травма и контузия на глава в Сандански. Там ще бъде лекуван и мъж на 67 години с контузия на гръден кош, бял дроб и гръбначен стълб. В Сандански са настанени и мъж на 69 години с травма на глава и гръден кош, друг на 49 години с гръдна травма и травма на глава, жена на 42 години с открита фрактура на подбредрица – в МБАЛ – Сандански, мъж на 32 години с контузия на глава, 69-годишна жена с фрактура на двете бедра и контузия на гръден кош, жена на 59 години с контузия на гръден кош и фрактура на ребра, мъж на 47 години с контузия на гръден кош и фрактура на ребра.
В 10.30 часа всички екипи на ЦСМП са освободени.
УМБАЛСМ "Н. И. Пирогов" и Военномедицинска академия /ВМА/ също са в готовност да приемат пациенти при необходимост, допълват от МЗ.
Загиналият е мъж на 55 години от област Благоевград.
Той е бил извън колата си, като се е опитвал да сигнализира на останалите шофьори, че е станала катастрофа.
Бил е пометен от камион.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.