IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

На пристанище Варна товарят италианските боклуци, връщаме ги

Транспортирането ще бъде за сметка на италианското дружество

Снимка: БГНЕС

Снимка: БГНЕС

На пристанище "Варна-Запад“ в 18.00 часа тази вечер започна товаренето на контейнерите с отпадъци от Италия, които ще бъдат върнати обратно на фирмата собственик.

28 от общо 127 контейнера бяха натоварени на кораб и ще бъдат върнати обратно на изпращача – "Дентиче пантелоне“ от град Салерно, след като Районната прокуратура във Варна даде разрешение за реекспорта им.

Транспортирането ще бъде за сметка на италианското дружество.

Първите контейнери от Италия пристигнаха на 9 октомври 2019 г. До 25 ноември миналата година на пристанище "Варна-Запад“ са били разтоварени общо 127 контейнера с временен режим на съхранение до 90 дни. Товарът им бил представен като пластмасови и каучукови отпадъци.

Отпадъците са текстилни, стъклени и дървени и са били предназначени за получателя – "Блацион“ ООД в София, в която участие има македонският гражданин Горан Ангелов, доскорошен директор на депото в Скопие.

Отпадъците трябвало да бъдат доставени на площадката на „Траш юнивърс“ ЕООД в град Гълъбово и изгорени в пещите на ТЕЦ-а на "Брикел“ ЕАД.

Тази сутрин Районната прокуратура във Варна влезе в офисите на „Брикел“ и „Траш юнивърс“ в град Гълъбово. Властите търсеха документи свързани с пристигналите 127 контейнера с отпадъци от Италия, съобщи БГНЕС.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Страната
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата