IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Първа измама с вируса: Излъгаха баба, че неин близък е заразен!

Пенсионерката дала 1500 лв. на непознати

Снимка: БГНЕС

Снимка: БГНЕС

73-годишна жена от русенското село Обретеник е първата жертва на телефонни измамници по сценарий за коронавирус.

На 31 март на домашния телефон на пенсионерката позвънил мъж, който се представил за лекар. Съобщил й, че брат й се е заразил с коронавируса и е настанен за лечение в болница в САЩ. Нуждаел се от втора животоспасяваща инжекция от Китай, която трябва да бъде заплатена от близките му и възлиза на 1500 лева.

В разговора се включил друг мъж с плачещ глас, който жената оприличила на гласа на брат си. Той я помолил за помощ, след което мнимият доктор отново грабнал слушалката и в продължение на два часа убедил възрастната жена да постави всичките си пари в найлонова торбичка и да ги предаде на шофьора на автомобил, който спрял пред дома й.

Притеснена, възрастната жена направила всичко, както й било казано, съобщи БНР.

След като в следващите два дни никой не я потърсил, за да я уведоми за здравето на брат й, жената споделила с дъщеря си и разбрала, че е измамена.

Предвиденото наказание за това престъпление е от 1 до 6 години лишаване от свобода. Работата по случая продължава. Разследването е под ръководството на Районна прокуратура-Русе.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Страната
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата