IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Задържаха данъчен от Варна за подкуп

Инспекторът поискал 10 000 лв., за да прикрие проверка на русенски търговец

Снимка: БГНЕС

Снимка: БГНЕС

Главен данъчен инспектор в отдел "Ревизии" към териториалната дирекция на НАП във Варна е задържан за искане на подкуп. Това съобщиха от полицията, цитирани от chernomore.bg.

Операцията се извършва съвместно от криминалисти на областната дирекция на МВР в Русе, със съдействието на колегите им от Варна. Тя е организирана от ръководството на Русенската окръжна прокуратура.
 
Първоначалните данни сочат, че 50-годишният служител от Варна поискал подкуп в размер на 10 000 лева във връзка с извършвана данъчна ревизия на търговец от Русе.
 
Мъжът е задържан за срок до 72 часа. Той е е привлечен като обвиняем и с постановление на наблюдаващия прокурор. Предстои Окръжната прокуратура в Русе да внесе искане в съда за вземане на мярка за неотклонение "задържане под стража" на обвиняемия.
 
Образуваното досъдебно производство е взето на специален надзор от Апелативната прокуратура във Велико Търново.
 
Повече новини от Варна може да четете ТУК 
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Страната
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата