Заради тежка катастрофа от румънска страна на ГКПП "Видин-Дунав мост" временно е преустановено движението на изход от страната, съобщават от главната дирекция "Гранична полиция" на МВР.
На границата с Турция - на ГКПП "Лесово", трафикът е интензивен на изход за товарни автомобили.
Временно е преустановено от румънска страна преминаването на хора и автомобили на граничните пунктове, съпределни на българските "Кайнарджа" и "Крушари". Транзитните товарни автомобили могат да преминат българско-румънската граница само през ГКПП "Русе" и ГКПП "Видин".
Товарните автомобили, които превозват стоки от и за Румъния, може да преминават и през останалите работещи пунктове на българско-румънската граница.
На границите с Гърция, Сърбия и Република Северна Македония трафикът е нормален на всичките гранични контролно-пропускателни пунктове.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.