IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

НСИ: За година увеличихме оборота в търговията с храни

Ръст при поръчки по пощата, телефона или интернет

Снимка: БГНЕС

Снимка: БГНЕС

През юли 2023 г. е регистрирано намаление на оборота във всички големи групи: търговията на дребно с автомобилни горива и смазочни материали - с 4.6%, търговията на дребно с хранителни стоки, напитки и тютюневи изделия - с 0.9%, и търговията на дребно с нехранителни стоки, без търговията с автомобилни горива и смазочни материали - с 0.3%.

В търговията на дребно с нехранителни стоки, без търговията с автомобилни горива и смазочни материали, по-значително намаление се наблюдава при търговията на дребно с текстил, облекло, обувки и кожени изделия - с 2.1%, и търговията на дребно с фармацевтични и медицински стоки, козметика и тоалетни принадлежности - с 0.9%. Увеличение е регистрирано в търговията на дребно чрез поръчки по пощата, телефона или интернет - с 2.7%.

В търговията на дребно с нехранителни стоки, без търговията с автомобилни горива и смазочни материали, намаление е отчетено при: търговията на дребно с текстил, облекло, обувки и кожени изделия - с 8.3%, търговията на дребно с разнообразни стоки - с 5.0%, търговията на дребно с компютърна и комуникационна техника и други потребителски стоки - с 4.9%, и търговията на дребно с фармацевтични и медицински стоки, козметика и тоалетни принадлежности - с 2.8%. Ръст е регистриран при търговията на дребно чрез поръчки по пощата, телефона или интернет - с 14.3% и търговията на дребно с битова техника, мебели и други стоки за бита - с 3.9%. 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Страната
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата