Лас Вегас е известен с прекомерната употреба на алкохол, но какво се случва след това с празните бутилки?
Един дизайнер, който се е специализирал в природосъобразна архитектура, отговори на този въпрос с издигането на най-голямата сграда в света, построена само от рециклирани бутилки от бира, пише „Дейли мейл“.
Сградата Мороу Роял е с площ 2787 кв. м. За строежа й са използвани 500 000 бирени бутилки с тегло 132 т.
Те са стрити и са преработени в композитен материал, наречен "зелен камък", който съдържа и пепел. Получената смес се изсипва в калъпи и се оставя да изсъхне и се втвърди, докато тя се превръща в строителен материал.
Почти всеки елемент от сградата - от колоните до балюстрадите, е със стъклен компонент. Рециклирането на бутилките е спестило 305 000 кв. м. сметищно пространство, равностойно на осем футболни игрища.
Повечето от работата по иновативната сграда е направена на ръка от строителния предприемач Скот Маккомбс и семейството му – отнело им около година, за да я завършат.
Идеята на Скот Маккомбс, който е и директор на дизайнерската фирма Realm of Design, за подобна сграда му дошла, след като видял стотиците бирени бутилки, които се изхвърлят и се пращат към сметището на града. Фасадата на сградата пък е вдъхновена от английско имение, което е на корицата на албума "Hot Rocks" на "Ролинг стоунс".
„Реших, че никой няма да обърне начин на природосъобразния начин на живот, ако не направим нещо голямо. Затова и предприехме тази голяма стъпка към построяването на Мороу Роял“, споделя строителният предприемач.