Най-скъпата електронна цигара, инкрустирана с 246 диаманта, беше изработена по поръчка за приятелката на руски олигарх, чието име остава в тайна, пише в. "Дейли мейл".
Луксозната вещ e била подарена на дама, която си има всичко, но би искала да се откаже от цигарите. Поръчката била направена от руски милиардер, който е с постоянен адрес в Лондон.
Изработването на изящната електронна цигара, чиято крайна цена е 550 хиляди британски лири, отнело почти пет месеца. Всеки от 2-каратовите диаманти струвал по 1800 британски лири. Но черешката върху тортата е 6-каратов овален диамант на единия край на цигарето, чиято стойност възлиза на 46 хиляди британски лири. Компания му правят 46 жълти кристала Сваровски.
Луксозният продукт е изготвен от издухано венецианско стъкло, обковано с чисто злато. Поръчката била изпълнена от компанията Shisha Sticks.
Британските медии се опитват да разгадаят кой руски олигарх е направил скъпата заявка. Засега е изключено единствено името на Роман Абрамович, който не е с постоянен лондонски адрес, пише БТА.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.