IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Куче е регистрирано като избирател на Острова

Собственикът може да отиде в затвора за невярна информация

Снимка: архив, Reuters

Снимка: архив, Reuters

Британската полиция започна разследване защо куче на име Зевс е вписано в списъка на избирателите за изборите за Европейски парламент, предаде Франс прес.

Разследването се води в град Кливланд. Полицията има намерение да разпита собственика на застаряващия ротвайлер Зевс, на който е била издадена карта на избирател за евровота през май.

Ръсел Хойл, който е на 45 години и е охранител по професия, е обвиняван, че е предоставил невярна информация по време на неотдавнашното преброяване на избирателите, като е посочил за член на семейството си Зевс и е казал, че той е на 63 години, без да уточнява, че става дума за еквивалента на кучешките години, нито да пояснява, че Зевс е ротвайлер.

Така кучето е било включено в списъка на избирателите под името Зевс Хойл и е получило карта на избирател.

Неговият собственик може да бъде осъден да плати глоба или да прекара известно време в затвора, пише БТА.
 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Миш-маш
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата