IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Македонският президент не литна за Сочи

Развален самолет остави Георге Иванов и съпругата му в Скопие

Георге Иванов. Снимка: архив, Reuters

Георге Иванов. Снимка: архив, Reuters

Македонският правителствен самолет, с който президентът Георге Иванов и съпругата му Мая тази сутрин трябваше да заминат за Сочи за откриването на Зимните олимпийски игри, не излетя от Скопие, пише на сайта си македонският вестник „Вест“.

Президентът Иванов трябваше да излети за Сочи в 7 часа сутринта. Членовете на делегацията се качили в самолета, но след час и половина чакане машината така и си останала на пистата на летището „Александър Велики“.

От Агенцията по гражданско въздухоплаване заявиха, че самолетът не е излетял поради технически причини.

Агенция Макфакс уточнява, че поради невъзможността самолетът да излети  македонският президент няма да присъства на откриването на Олимпиадата в Сочи, като посещението е отменено поради дефект на държавния самолет.

Според първоначалната програма от Сочи Иванов трябваше да замине на посещение в Москва. От кабинета на македонския държавен глава съобщиха, че президентът ще осъществи тази визита с редовна линия.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата