IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Трима руснаци задържани след атентата в Истанбул

Те са заподозрени за връзки с Ислямска държава

Снимка: Reuters

Снимка: Reuters

Турската полиция е задържала трима граждани на Русия по подозрение във връзки с "Ислямска държава", съобщи Ройтерс, като се позова на агенция Dogan News.

По информация на агенцията гражданите на Русия са били задържани след експлозията в центъра на Истанбул. В момента се провеждат обиски в Анталия, където са живели заподозрените. Вече са иззети документи и компактдискове, пише Лента.ru.

Съобщава се, че задържаните са заподозрени в оказване на логистична помощ на Ислямска държава, били са в постоянна връзка с членове на Ислямска държава в района на бойните действия.

Генералното консулство на Русия в Анталия потвърди задържането на тримата руски граждани. Причините за задържането им се изясняват, съобщи ТАСС, като се позова на руския генерален консул Александър Толстопятенко.

Взрив избухна вчера на площад Султан Ахмед в Истанбул, при което загинаха 10 души, а 15 души бяха ранени.

Повечето от загиналите и ранените са германци. Властите заявиха, че атаката е била извършена от терорист самоубиец, член на Ислямска държава.
 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата