Най-малко 21 души са загинали при два отделни инцидента с потънали лодки край бреговете на гръцките острови през изминалата нощ. Това съобщи гръцката брегова охрана, предаде Асошиейтед прес.
Десетки души са оцелели, а в момента тече спасително-издирвателна операция за откриване на още оцелели.
Бреговата охрана обяви, че дървена лодка с 48 души на борда е потънала в ранните часове на деня днес край малкия остров Фармакониси в източната част на Егейско море. Четиридесет от пътниците са успели да достигнат брега, а властите са успели да спасят едно момиче, но са открили и седем тела в морето.
При друг инцидент е потънала също дървена лодка, в която са пътували неуточнен брой хора. Това е станало край остров Калолимнос. Бреговата охрана е спасила 26 души и е открила 14 тела.
Плавателни съдове на бреговата охрана, хеликоптер и частни лодки издирват оцелели, съобщава АП.
/БТА/
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.