IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Повишен риск от пожари в Гърция, в събота избухнаха 72

Повече от месец в страната не е валяло

Снимка: БГНЕС

Снимка: БГНЕС

Пожарите, бушуващи в Централна Гърция и на остров Крит, са овладени на фона на липсата на валежи от повече от месец в страната, съобщиха днес от гръцката противопожарна служба, цитирана от ДПА и БТА.

След пет седмици без дъжд в Гърция се разразиха няколко по-ранни от очакваното горски пожари през уикенда.
Само в събота бяха регистрирани 72 пожара, повечето от които на Крит, както и в централната част на страната.

Днес продължава пожарът в Ласити на остров Крит, но „без да има активен фронт“, съобщиха огнеборци, цитирани от Франс прес. При този пожар са пострадали леко трима души.

Мъж беше тежко ранен вчера, докато се опитвал да спаси къщата си от огъня близо до пристанищния град Йерапетра на Крит, съобщи гръцката национална телевизия ЕРТ.

Според метеорологичните прогнози силни ветрове със скорост 60 километра в час ще духат до вторник в северната част на Егейско море, Атика, Цикладите, Крит и Централна Гърция, „което прави изключително опасната ситуация по отношение на пожарите“, казаха от министерството на климатичната криза и гражданската защита.

За тези зони „всички сили на гражданска защита ще бъдат поставени на ниво 4 (висок риск от пожар)“, „пожарникарите ще бъдат в готовност, а представители на въоръжените сили ще патрулират“, добави министерството.

От началото на април температурите са особено високи за сезона, като в Ханя на Крит достигнаха 31 градуса.

 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата