Когато обичате някого и ви е грижа за него, вие се притеснявате за връзката си, искате да я запазите. Това предизвиква тревожност, безпокойство, което е напълно нормално. Всеки се тревожи и притеснява за хората, които обича по всякакви причини.
Когато обаче се появи натрапчива тревожност във връзката, това е негативен сигнал, че нещо дълбоко в отношенията ви куца. Безпокойството във връзката може да се окаже отровно, опасно и да съсипе отношенията между вас и партньора ви. А може и да е продиктувано от нечестни отношения, които са ви накарали да изпитвате някои чувства, характерни за безпокойството, породено от токсични отношения.
Ето 5 от най-типичните симптоми на безпокойство и тревожност във връзката, които не трябва да пренебрегвате.
Гняв
Някои връзки и бракове изобилстват от конфликти и неудовлетворени очаквания. В тези болезнени и негативно интензивни отношения е трудно човек да играе съществена роля в разрешаването на основните проблеми. В бурните отношения невинаги е лесно да откриеш пътя и начина.
За да се справите с гнева е важно най-напред да си отговорите на въпроса от какво се страхувате. Какво ви плаши най-много в дадената ситуация. Отговорите на тези въпроси могат да ви отворят очите и да ви помогнат да спрете да реагирате на трудностите с гняв. Враждебността към партньора много често е симптом на премълчани чувства, неизказани мисли, спотаена мъка. С натрупването на тези чувства гневът напира все повече.
Несигурност
Несигурността е тиха форма на безпокойството. Дълго време вероятно ще се чудите какво ви има или какво се случва с връзката ви, докато осъзнаете, че всъщност сте несигурни както в нея, така и в партньора си. Несигурността е мощен фактор за хронично недоволство, дори тласкане към изневяра. Ако тя вече се е случила или дори е била само в мислите на партньора ви, несигурността ви обзема и не можете да се отървете от нея. Става все по-силна и превзема мислите и действията ви.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.