IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Откриха “естествени презервативи”

Откритието защитава от СПИН, но не и от нежелана бременност

Откриха “естествени презервативи”

В Австралия е намерен  начин да се създаде “естествен презерватив”, който може да предотврати заразата от СПИН.

Учени от Мелбърн смятат, че мъжете могат да намалят риска от заразата с вируса като нанасят женския хормон естроген на половия си член един път в седмицата.

Професор Роджър Шорт заяви, че всеки, който използва естрогена, удебелява четири пъти тънкия слой на кожата си, и така я защитава.

Това той нарича “естествен презерватив”.

Шорт бил известен като странник сред колегите си. Той обяснява, че все още не са правени подробни тестове на тази тема.

Между другото, ако решите да се възползвате от научното откритие, имайте предвид, че този презерватив не предпазва от други болести, които се предават по полов път и не осигурява защита от нежелана бременност.

Затова пък ученият е сигурен, че този начин е най-простият метод за борба със СПИН.

Резултатът от изследването на Шорт ще бъде публикуван в медицинското списание  PLoS ONE.

Клинично изпитаните методи ще се проведат в Африка, където епидемията от СПИН се разпространява със стремителни темпове.

Естрогенът е може би най-известният женски полов хормон, който се произвежда в яйчниците.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата