IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Треньорът на "милионерите" стигна до рекорд на Любослав Пенев

При победа над Миньор Ивайло Петев ще запише името си в историята на “А” група

Треньорът на "милионерите" стигна до рекорд на Любослав Пенев

При победа тази седмица над Миньор Ивайло Петев ще запише за пореден път името си в историята на “А” група.

Наставникът на Лудогорец ще изравни постижението на Любо Пенев и Литекс от 13 поредни победи. Ако след това изведе разградчани до успех и срещу Ботев във Враца, Петев ще стане първият наставник в съществуването на “А” група, записал с извънстоличен отбор 14 поредни успеха.

Победата над Миньор ще е миниюбилей за Петев и по друг повод. Това ще е 30-ият му успех на ниво “А” група след 22 в миналия сезон и 8 в този.

В същото време футболистите на Лудогорец си направиха снимка, която със сигурност ще дразни цяла година феновете на ЦСКА и Левски.

Шампионите позираха за календар за 2013 година с трите спечелени трофея – шампионското отличие, Купата на България и Суперкупата.

Разградчани са първият роден тим този век, който печели всичките отличия за един сезон. За последно това направи ЦСКА през далечната вече 1989 година.

Преди това пък през 1984 година три трофея взе и Левски, но вместо Суперкупата във витрината му влезе Купата на Съветската армия.

Още спортни новини четете в Gol.bg

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Спорт
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата