С Димитър Бербатов в редиците си ”Фулъм” постигна трудна, но ценна победа с 1:0 над ”Астън Вила” в мач от 8-я кръг на английската Висша Лига, игран на стадион "Крейвън Котидж".
Българинът се завърна в игра след като пропусна предишния мач на отбора си заради контузия и остана на терена през целия мач.
Той бе един от най-добрите футболисти на домакините, но не успя да се разпише. Единственото попадение вкара Крис Бейърд в 84-та минута.
"Фулъм" започна много активно мача, като особено остър в началото бе именно Бербатов.
В 3-та минута той отправи опасен удар, който трябваше да бъде спасяван от вратаря на гостите Брад Гузан. В следващата атака отново Бербатов предизвика хаос в наказателното поле на Вила и Младен Петрич отправи удар, който обаче отново бе спасен от Гузан.
Постепенно обаче натискът на домакините отслабна и Вила изравни играта. Головите положения до края на полувремето обаче бяха рядкост. Интересна ситуация бе едно центриране към Бербатов, но той не стреля добре от воле. Малко след това пък Стив Сидуел стреля с глава над вратата на ”Астън Вила”.
Две минути след почивката Уго Родайега имаше много добра възможност, когато бе намерен непокрит на втората греда, но ударът му се удари в земята, което го омекоти и Гузан успя да улови топката.
В 53-та минута Бербатов пробва зрелищно воле от границата на наказателното поле, но не уцели вратата.
Десет минути по-късно Киерън Ричардсън отправи опасен удар от границата на наказателното поле, но топката профуча над гредата. По-късно пък удар от упор на Родайега срещна тялото на защитник пред вратата.
”Фулъм” обаче не се отказа и в 84-та минута заслужено вкара гол. Джон Арне Рийзе центрира от корнер и Крис Бейърд с глава вкара топката в мрежата.
Вила обаче можеше да изравни много скоро след това, но влезлият като резерва Крис Бентеке стреля на сантиметри от гредата.
Още спортни новини четете на Gol.bg
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.