Наставникът на Милан Масимилиано Алегри бе в еуфория след мача срещу Барса снощи и дори обяви, че неговия тим е можело да спечели с по-голям резултат.
"Резултатът е страхотен, но малко съжалявам, защото в края имахме възможност да опитаме да вкараме и трети гол. Барса беше в безизходица и трябваше да натиснем повече. Това са ситуации в играта, от които трябва да се възползваш, защото иначе реваншът става много труден", заяви Алегри.
"Отборът изигра наистина много добър мач. Момчетата играха отлично в дефанзивен план, където не оставиха шансове на съперника. През първото полувреме имахме 3-4 добри ситуации, при които трябваше да се възползваме по-добре".
За Милан това беше първа победа над Барса от 2004 година. Росонерите сложиха край на серията от 7 поредни срещи с каталунците без успех.
"С всеки мач ставаме все по-добри. Надявам се това представяне да ни повлияе положително и за дербито с Интер. Трябва да запазим третото място в класирането. Какво ни чака на Ноу Камп? Трябва да вкараме гол там, за да се класираме. Барса у дома е изключително резултатна".
Още спортни новини четете в Gol.bg
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.