IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Илиана Раева посвети титлата в многобоя на всички българи

Шампион се става, като си стабилен психически, заяви Ина Ананиева

Снимка: Архив, Булфото

Снимка: Архив, Булфото

Президентът на Българската федерация по художествена гимнастика Илиана Раева беше изключително развълнувана след спечеления златен медал от българския ансамбъл на световното първенство по художествена гимнастика в Измир (Турция).

"Много съм щастлива и развълнувана. Това е един изключително голям успех. Момичетата играха като истински шампионки. Ние бяхме единственият отбор заедно с Италия, които играха без грешки, но нашите композиции са много по-сложни. Това е успешен завършек на целия сезон, в които момичетата се справиха блестящои спечелиха много медали. Поздравявам целия екип", каза Илиана Раева.

"Прегръщам и целувам всички, всички шампионки, защото от 19 години не сме имали медал в многобоя. Посвещавам успеха на всички българи, които вярваха в нас. Благодаря на хората, които дойдоха в залата, за да ни подкрепят. Страхотно е щастието ни. Момичетата още не могат да повярват. Получихме поздравления от много хора - съперници, съдии", добави Илиана Раева.

Старши треньорката на българския национален ансамбъл Ина Ананиева все още не може да повярва, че нейните възпитанички спечелиха златния медал в многобоя на световното първенство по художествена гимнастика в Измир.

"Всички ние все още не можем да повярваме както сме постигнали.Това е страхотен завършек на цялата година, която беше много успешна за нас. Това е върхът", каза Ина Ананиева специално за БТА от Измир.

"Бях спокойна преди световното първенство, защото знаех, че момичетата са подготвени. Работихме най-вече в психологически план, защото за да станеш шампион, трябва да си психически стабилен. За да си шампион, трябва да си различен - композиции, костюми, музика, всичко. Второто съчетание на топки и на ленти ни донесе победата според мен. Това е любимото ми съчетание", добави Ананиева.
 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Спорт
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата