Аржентинският нападател на Барселона и четирикратен носител на "Златната топка" за най-добър футболист в света Лионел Меси може да влезе в затвора за година и половина заради проблеми с данъчните власти, съобщава британската преса.
Меси доплати 5,2 милиона евро на данъчните власти, но аржентинецът продължава да бъде следствен, пише "Гардиън".
"Има елитни спортисти, които се намират в подобна ситуация. И те имаха проблеми с данъчните власти, но ги решиха по административен път, например Икер Касияс или Шави. Даже Рафа Надал. Но Меси е единственият, който в добавка на тези проблеми има дело в съда и той може да попадне в затвора", пише "Обзървър".
"Той е много сърдит на Испания и иска да напусне", съобщи на британската преса източник, близък до Лионел Меси.
Междувременно медиите на Острова пишат, че Манчестър Сити е готов да брои 200 милиона паунда на Барселона следващата година, за да има в редиците си Меси. Според слуховете, "гражданите" били готови да му плащат и 500 000 седмична заплата, което ще бъде абсолютен рекорд.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.