БФС официално изрита ЦСКА и Локомотив София от "А" група. Това стана ясно, след като от футболната ни централа обявиха, че през сезон 2015/2016 елитната ни група ще бъде съставена 10 отбора.
По този начин Боби Михайлов и съратниците му окончателно отрязаха мераците на ЦСКА и Локо София. Жребият за новото първенство ще се тегли в понеделник, а утре от БФС ще обявят началния час на събитието.
Така със сигурност ще отпадне и разделението на първа и втора шестица. В новия формат се предвижда тимовете да играят по 4 пъти едни срещу други в 36 кръга.
В понеделник от Лицензионната комисия към БФС обявиха, че отборите, които имат право да участват в "А" група през следващия сезон, са Левски, Лудогорец, Черно море, Славия, Литекс, Ботев Пловдив, Локомотив Пловдив, Берое, Монтана и Пирин Благоевград.
Спортни новини четете в Gol.bg
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.