Руската тенисистка Мария Шарапова ще загуби 50 милиона долара от своите доходи заради двегодишното наказание за употреба на мелдоний, изчисли специализираното американско икономическо списание "Форбс".
Според изданието, наказанието на 29-годишната Шарапова ще доведе до сериозни финансови загуби.
В допълнение към парите, които Шарапова губи поради неучастие на турнира, тя има намаляване на приходите си и от други източници. Рекламни фирми започнаха да отказват да сътрудничат с Шарапова, след като тя обяви през март, че е дала положителна допинг проба.
В същото време, американската компания за спортна екипировка "Найк" възобнови сътрудничеството си с Шарапова. В началото на март "Найк" прекрати договора си с рускинята, но сега промени решението си.
"Мария винаги ясно е излагала своята позиция. Тя се извини за направената грешка и подаде жалба срещу наложеното наказание. Ние се надяваме да видим Мария отново скоро на корта и продължаваме сътрудничеството си с нея", се казва в изявление на компанията.
Още новини от света на тениса четете в Gol.bg
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.