Защитникът на италианския шампион Ювентус – Даниеле Ругани, е болен от коронавирус, обявиха от клуба.
Пробата му за COVID-19 e положителна, но в момента той няма симптомите на заболяването. "Активираме всички необходими процедури по изолация, включително и хората, които са имали контакт с него", гласи част от съобщението.
Юве днес имаше тренировка и това означава, че целият отбор, начело с Кристиано Роналдо, ще бъде поставен под карантина. В това число влиза треньорският щаб и целия персонал.
Серия "А" е спряна до 3 април, а на 7 март Юве трябва да играе с Олимпик Лион в реванш от 1/8-финалите на Шампионска лига. Карантината обаче трае две седмици и срещата с французите най-вероятно ще бъде отменена.
25-годишният Ругани е първият футболист от калчото, диагностициран с коронавирус. Той е и италиански национал, като има 7 мача за Скуадра адзура.
До момента над 12 000 италианци се разболяха с коронавирус, а 827 души починаха.