Легендата на българския футбол Христо Стоичков посети националите по вдигане на тежести, които се състезават на Европейското първенство в Молдова.
Кавалерът на "Златната топка" за 1994 г. се срещна с президента на федерацията Стефан Ботев и с олимпийския ни шампион Карлос Насар, който ще вдига в събота в новата за него категория до 96 кг.
В Кишинев досега България спечели 2 титли в първите две категории, като събра общо пет златни медала, след като Ангел Русев (55 кг) триумфира в двубоя и в изтласкването, а Иван Димов (61) се окичи и с трите златни отличия в категорията. Вчера последва класиране на пето място за Здравко Пеловски, а Диан Пампорджиев се нареди на седмо място в категория до 67 кг.
Самият Стоичков пожела успех на Насар, който излиза на подиума в събота от 19.00 часа.
Стоичков е на визита в страната като функционер на ФИФА. "В Молдова говорихме толкова много за футбола при подрастващите. Моята мечта е да работя за тях. Благодаря на ФИФА и Джани Инфантино, че ме направихте част от вашето семейство. Новата глава в живота ми започна", обяви Камата преди визитата си със Стефан Ботев и Карлос Насар.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.