Николай Михайлов с нов силен мач за Твенте
Обновена: 18 мар 2011 15:08 | 18 мар 2011 09:53, Красимир Ангелов
5
Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Два от големите фаворити в тазгодишното издание на Лига Европа – английските Ливърпул и Манчестър Сити, отпаднаха безславно още на 1/8 финалите на турнира.

Мърсисайдци не успяха да победят Брага и завършиха при нулевото равенство на стадион "Анфийлд" в осминафинален мач-реванш от турнира Лига Европа.

По този начин червените от Ливърпул бяха елиминирани от надпреварата, след като загубиха първата среща на португалска земя с 0:1.

Брага изигра изключително грамотен мач в тактическо отношение, а защитата на гостите се пропука само веднъж – 5 минути преди края на мача, когато Шкъртел се озова сам срещу вратаря, но шутира право в него, с което пропиля най-чистото голово положение за своя тим.

Манчестър Сити надигра като домакин Динамо Киев в осминафинален мач-реванш на стадион "Сити ъф Манчестър", но "гражданите" спечелиха само с 1:0 и с общ резултат 1:2 отпаднаха от надпреварата.

В грешник за домакините се превърна Марио Балотели, който пропусна уникално положение на празна врата в четвъртата минута, а след малко повече от половин час игра бе изгонен с директен червен картон заради брутално влизане напред с бутоните.

Единственото попадение в мача дойде 3 минути след изгонването на Балотели, когато Коларов изненада Шовковски с шут по диагонала от двайсетина метра.

В друг интересен мач от вечерта Твенте на Николай Михайлов загуби с 0:2 от Зенит в Санкт Петербург.

Холандците бяха на ръба да отпаднат позорно от Лига Европа, но страхотната игра на вратаря им Ники Михайлов, както и няколко грешки на съдията му помогнаха да отстрани руския Зенит и да се класира на четвъртфиналите.

В първия мач холандците победиха с класическото 3:0 и всички смятаха, че реваншът е само формалност. Зенит обаче направо отвя гостите си и поведе с 2:0 още на полувремето, като само чудесните намеси на Ники Михайлов попречиха резултатът да бъде по-голям.