Норвежец триумфира на Световното по биатлон

Краси Анев завърши състезанието достойно
Обновена: 23 фев 2020 19:54 | 23 фев 2020 19:54, Веселина Йорданова
14

Йоханес Тингнес Бьо спечели първия си индивидуален златен медал от Световното първенство по биатлон в Антхолц-Антерселва, след като спечели масовия старт на 15 километра.

Носителята на Световната купа за миналия сезон не допусна грешка на стрелбището и завърши комфортно на първа позиция за 38 минути, 9 секунди и 5 стотни. Отличието е шесто на Бьо от шампионата и трето златно след двете щафети.

Французите Кантен Фийон Майе и Емилиен Жаклен приключиха втори и трети на почетната стълбичка.

Фийон Майе беше много бърз по трасето, въпреки че допусна три грешки, и нямаше проблеми да запази втората позиция. За бронзовото отличие имаше борба между Жаклен и Тарей Бьо, но световният шампион от преследването излезе победител от този спор.

Единственият българин в масовия старт Красимир Анев завърши на 16-то място от 30 участници с две грешки и с изоставане от 2 минути и 7 секунди спрямо победителя. Той имаше шанс и за влизане в топ 10, но не успя да затвори последната мишена и това сложи край на тази възможност.