Нов футболен резил: България падна и от Финландия

Головете за гостите забиха Пуки и Лод, почетното попадение за "лъвовете" вкара Илиев
Обновена: 15 ное 2020 21:56 | 15 ное 2020 21:05, Красимир Ангелов
208

България загуби с 1:2 от Финландия и записа нова загуба в Лигата на нациите. Гостите дръпнаха в резултата с голове на Теему Пуки (8) и Робин Лод (45), почетното попадение за България вкара Димитър Илиев (68-дузпа).

Така "лъвовете" са само с една точка от пет мача и са последни в групата. Родните ни национали вече завършиха 1:1 с Ирландия в София и паднаха по два пъти от Уелс (0:1 и 0:1) и Финландия (0:2 и 1:2).

Трябва да се отбележи, че България има само два успехи в последните си 21 официални мача, срещу 6 равенства и цели 13 поражения.

Върхът на безсилието на националите бе изпусната дузпа от Галин Иванов в 60-тата минута.

Следващата среща на България от Лига на нациите е идната сряда срещу Ирландия в Дъблин.