Григор с убедителна победа над Аслан Карацев в Ротердам

На осминафиналите Димитров очаква победителя от утрешната среща
13 фев 2023 19:10, Анисия Иванова
5

Първата ракета на България в мъжкия тенис Григор Димитров започна с убедителна победа участието си в АТР 500 турнира в зала в Ротердам.

Той спечели с 6:1, 6:3 срещу руснака Аслан Карацев на централния корт в „Ахой“ след 58 минути игра.

Димитров започна пределно мобилизиран срещата и поведе с 4:0, като се възползва максимално и от грешките на съперника. При 1:5 Карацев сервираше за оставане в сета, но Григор го проби на нула, за да затвори частта само за 26 минути.

Доминацията на 31-годишния българин продължи и в следващия сет и след двойна грешка на руснака той проби за 2:0, а после затвърди с гейм на нула. При 5:3 Димитров подаваше за спечелване на срещата. От 0:30 той стигна мачбол след два поредни аса и го реализира отново с успешен начален удар.

Така финалистът от 2018 година си осигури 45 точки за световната ранглиста, където е на 28-ото място през тази седмица.

На осминафиналите Димитров очаква победителя от утрешната среща между петия поставен поляк Хуберт Хуркач и испанеца Роберто Баутиста Агут.

Гришо ще играе и във вторник, но на двойки в Ротердам. Заедно с Никола Маю от Франция ще срещнат Андреас Мийс (Германия) и Джон Пийрс (Австралия).