Тотнъм би с 2:1 Ливърпул след автогол на Жоел Матил

Ливърпулци останаха с 9 души
Обновена: 30 сеп 2023 22:04 | 30 сеп 2023 21:55, Стела Стоянова
13
Снимка БГНЕС

Тотнъм удари Ливърпул с автогол на Жоел Матип в 96-ата минута в двубой от седмия кръг на английската Висша лига, игран на стадион „Тотнъм Хотспър Стейдиъм“.

Двата отбора изиграха много равностойно и зрелищно първо полувреме, в което мърсисайдци имаха леко предимство по отношение на отправните удари (11:9, по три точни стрелби), но домакините бяха малко по-дейни с топка в крака (57% владеене).

Ранният червен картон на Къртис Джоунс още в 26-ата минута повлия на концепцията на мениджъра на Ливърпул Юрген Клоп, който беше принуден да натовари с по-дефанзивни действия атакуващото си трио, съставено от Коуди Гакпо, Луис Диас и Мохамед Салах.