Лацио изпусна да вземе убедителна победа срещу Байерн

Германците завършиха с 10 човека мача в Рим
15 фев 2024 07:26, Александър Попов
5
Снимка: БГНЕС/ЕРА

Лацио се наложи с 1:0 пред собствена публика над Байерн Мюнхен в първи мач от осминафиналите в Шампионската лига.

Двубоят започна с пропуск на Йозуа Кимих пред вратата на домакините, а малко по-късно Луис Алберто не можа да даде аванс за римляните. Полувремето завърши с неточни удари на Лерой Сане и Джамал Мусиала.

В 67-ата минута Дайот Упамекано остави Байерн в намален състав, получавайки червен картон заради грубо нарушение в наказателното поле, довело до дузпа за "небесносините", реализирана от Чиро Имобиле.

В последните минути Лацио изпусна да направи победата си по-комфортна преди реванша.

"Орлите" запазиха вратата си без допуснат гол в пети пореден мач у дома в евротурнирите, докато баварците инкасираха първото си поражение в Шампионската лига през последните десет месеца.

Лацио не е играл на четвъртфиналите в най-силния клубен турнира в света от 2000 година.