Арсенал държи върха след победа в дербито на Северeн Лондон

"Артилеристите" се наложиха с 3:2 над Тотнъм
28 апр 2024 18:35, Красимир Ангелов
2

Арсенал спечели ожесточено лондонско дерби срещу Тотнъм с 3:2 като гост и запази аванса си на върха във Висшата лига.

Двата отбора си разделиха по едно полувреме, като през първата част футболистите на Артета изнесоха истински рецитал и поведоха с 0-3 след автогол на Хойберг и голове на Сака и Хавертц.

През второто полувреме се отпуснаха и трябваше да треперят, след като Тотнъм отбеляза два гола чрез Ромеро и Сон от дузпа.

Така "топчиите" събират 80 точки на върха в класирането и имат четири аванс пред Манчестър Сити, който гостува на Нотингам в този кръг. Тотнъм има 60 на петата позиция и два мача по-малко от четвъртия Астън Вила, който е с 67 пункта в борбата между двата отбора за място в Шампионска лига.