Челси попиля Уест Хем и излезе седми

"Сините" от Лондон спечелиха с 5:0
Обновена: 5 май 2024 18:28 | 5 май 2024 18:27, Красимир Ангелов
1

Челси се разигра на собствен терен, побеждавайки градския съперник Уест Хем с 5:0 у дома в двубой от 36-ия кръг на английската Висша лига.

Коул Палмър откри резултата за "сините" със своя гол номер 21 от началото на сезона в първенството, с което излезе еднолично на второто място зад лидера в голмайсторската листа Ерлинг Холанд, който има 25.

"Чуковете" бяха лесно преодолими и изглеждаха уязвими след попадението на Палмър, като инкасираха още две до почивката, а това бе най-малкото, с което се разминаха. Точни за тима на Маурисио Почетино бяха Конър Галахър и Нони Мадуеке. От другата страна Боуен уцели още веднъж гредата.

След паузата Николас Джаксън се разписа на два пъти, за да оформи крайното 5:0.

В другия мач от днешния следобед, Брайтън надви Астън Вила с 1:0 у дома. Бирмингамци са четвърти с 67 точки, на седем пред петия Тотнъм, но "шпорите" са с два мача по-малко.