IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Фермерският съюз за бойкота: Държавата да осигури повече фермерски пазари


Обратно в новината

Коментари

Напиши коментар Коментари

18
потребител
преди 1 ден
Харесвам 2 Не харесвам 0
Така реално от големи вериги купуват само 2-3 пъти в месеца бира, банани когато са на промоция, шоколади когато са на промоция, защото иначе са по-скъпи и от квартален магазин, и разни хигиенни и почистващи препарати. Това е. Никак не е трудно, трябва само малко човек да се разтърси. Но месо от големи вериги никога! Каквато и да им е цената. По-добре вкъщи да изядем 1 кг, но качествено месо, отколкото 2 кг със съмнително качество1
отговор Сигнализирай
17
потребител
преди 1 ден
Харесвам 6 Не харесвам 0
Оправям си ги и във фризера. Когато ми трябва ги вадя и готово. Сега ще кажете - ми то замразено... Вие в големите вериги вярвате ли, че това дето ви го казват, че е прясно, не е било замразявано? Айде ми кажете месо от Полша или Испания как ще дойде до вашия магазин без да е замразявано? Яйца също - носят ми ги хора от село. И по-евтино, и по-вкусно. Конкретно фермерските пазари обаче са много скъпи. Съжалявам, ама така само отблъсквате хората. Плодове и зеленчуци само от пазара.
отговор Сигнализирай
16
потребител
преди 1 ден
Харесвам 5 Не харесвам 0
Аз лично от няколко години месо и млечни продукти от големи вериги не съм купувал. Просто трябва да си направите едно здраво проучване в квартала, говоря за големите градове де, и да видите къде има млекарница, къде месарница и какви са им цените. Има и производители, които ти доставят дори до вратата, просто трябва да си поръчаш примерно 3 килограма сирене или кашкавал, не една бучка. По същият начим съм си намерил хора, които ми носят направо 2 пилета да кажем, или 2 заека. Оправям си ги и
отговор Сигнализирай
15
анонимен
преди 1 ден
Харесвам 7 Не харесвам 0
И да си слгат цени на тези "фермерски" пазари. Че са 2-3 пъти по-високи от тези в магазините. И ми продават банани и мандарини. Къде ги гледат?
отговор Сигнализирай
14
анонимен
преди 1 ден
Харесвам 6 Не харесвам 0
Ами прав е човекът. Преди 2 години Турция направи нещо такова - създадоха верига държавни магазини, които се зареждат от местните фермери. Елиминират до минимум разните прекупвачи, стоките са значително по-евтини, печалбата отида основно в производителите и това ги мотивира да произвеждат местна стока, а хората ядат местни плодове, зеленчуци, млечни продукти и меса. Нима вие не бихте ходили в такъв магазин, в който да знаете, че всичо е родно и произведено у нас?
отговор Сигнализирай
13
VladTepes
преди 1 ден
Харесвам 2 Не харесвам 1
До: анонименДоказано е, че моделът всичко държавно не работи - винаги има дефицити и излишъци, поддържането на нереално ниски цени и дисбаланс между стоки и услуги в икономиката както при Живков неизбежно води до задлъжняване и фалит.
отговор Сигнализирай
12
анонимен
преди 1 ден
Харесвам 3 Не харесвам 4
Трябва всичко да стане отново държавно - от производителя, през доставчика, до търговеца. Тогава отново ще е евтино за хората!
отговор Сигнализирай
11
анонимен
преди 1 ден
Харесвам 6 Не харесвам 0
Те Фермерските пазари не ще променят ситуацията по някакъв благоприятен за потребителя начин, по досега действащия модел не са панацея . Цените са безумни на тези пазари. Контролът на храните от занижен ще стане "Нулев". А фермерите неистово се съпротивляват срещу утвърдените практики, които ще доведат регулация на цените и доставките, а именно: създавенто на кооперативи/организации, които да реализират продукцията им директно в преработвателни предприятия и/или магазин. Каква ли е причинита?
отговор Сигнализирай
10
анонимен
преди 1 ден
Харесвам 6 Не харесвам 0
Бедните винаги се лакомят и в желанието да не се прекарат го правят повече. Трябва да се обединяват в сдружения, а не да чакат на държавата. Проблемът е, че в повечето сдружения на преден план излизат тарикатите, а другите дори с добри помисли отпадат от ръководни функции. Пазарът трябва сам да се създаде, а как да стане като всеки гледа да е тарикат.
отговор Сигнализирай
9
анонимен
преди 1 ден
Харесвам 8 Не харесвам 2
Да си търсят пазари, с мрънкане няма да стане! Има доста фермери, които продават продукцията си директно без прекупвачи, учете се от тях. Да се организира транспорт, складиране, сортиране, опаковане, маркетинг и продажби на дребно, също не е лесна работа и струва доста пари - не знам защо фермерите си мислят, че всичко приключва с работата на полето.
отговор Сигнализирай
Новини