IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Българското кино – възвишения, а имаше ли и падения...


Обратно в новината

Коментари

Напиши коментар Коментари

26
Анонимен
преди 7 години
Харесвам 12 Не харесвам 6
Нещата се менят. В България беше едно преди 1989-та, но после стана "Филмът хубав ли е или американски?", защото имаше много малко български филми, но сега станаха повече и въпросът включва и българските филми - "Филмът хубав ли е или е български или американски?".
отговор Сигнализирай
25
Шоп
преди 7 години
Харесвам 12 Не харесвам 11
До Критик Не знам какви са традициитена руското кино, но в България само най-задръстените комунисти можа да са харесвали руски филми. На кино руските филми имаха за публика само насила доведени групи ученици и войници. Докато всеки американски уестърн събираше пълни салони. В тази връзка - чел съм и Карл Май, и Шолохов, и да ви кажа "Винету" е доста по-стойностна книга от "Они сражались за Родину".
отговор Сигнализирай
24
Анонимен
преди 7 години
Харесвам 9 Не харесвам 7
Абсолютното първенство за т"пи и конюнктурни филми държи съветското кино, а сега Фашистка *** се връща към това време с милиционерските и военни сериали.
отговор Сигнализирай
23
Критик
преди 7 години
Харесвам 14 Не харесвам 9
Традициите на руското кино са легендарни. На руския театър ако щете. И в щатите са възприели Станиславски. Така, че съвсем си е резонно "Хубав ли е филма или български".
отговор Сигнализирай
22
Шоп
преди 7 години
Харесвам 16 Не харесвам 9
"Хубав ли е филмът или български?"--------------Такъв въпрос имаше навремето, но звучеше като "Хубав ли е филмът или руски?".Българските филми винаги са били една идея по-добри от руските.Не е хубаво да си измисляте факти.
отговор Сигнализирай
21
Анонимен
преди 7 години
Харесвам 29 Не харесвам 4
Гледал съм болшинството от филмите ни след 1989г. Пълна скръб.Липса на идеи. Взема се незначителна случка или проблем и ни се представя като световен, от който едва ли не зависи животът ни.В много филми има събития, неследващи от развитието на замисъла. В 100% от филмите очевадно се следват американските шаблони във всичко- сценарий, игра на актьорите, реплики и т.н. В нашите филми липсва българското. Най-се чувства липсата на т.н. арт филми.
отговор Сигнализирай
20
Стамат
преди 7 години
Харесвам 26 Не харесвам 5
Точно така. Повече филми трябват за Прехода. И за отчуждението. И за разни други любими на българското кино теми. За да се правят филми, които само режисьорите гледат и псуват, че са недооценени. В България има една шепа актьори, които могат да различат театър от кино, и, за съжаление, повечето от тях са над 40 годишни. И не, няма да гледам боза само от патриотизъм. И за да ми обясняват колко е добър филма, но аз съм твърде ***, за да го разбера.
отговор Сигнализирай
19
Анонимен
преди 7 години
Харесвам 12 Не харесвам 7
Филмът хубав ли е или американски, май в България има и продължение - филмът хубав ли е или български.
отговор Сигнализирай
18
Mastervoice
преди 7 години
Харесвам 18 Не харесвам 1
До АнонименАми, не уважаеми. Слухът ви си е съвсем наред. До преди десетина години, все още имаше двама, трима саунд-инженери, които да правят мастеринга след тонрежисьора. Хората остаряха вече. В момента куцо, кьораво, сакато, глухо и т.н. пуца по звука с готови плъгини и му все тая какво се получава. Съвсем не случайно, всяка малко по замогнала се група си плаща за мастеринг извън БГ.
отговор Сигнализирай
17
Замислен
преди 7 години
Харесвам 31 Не харесвам 4
Изобщо не разбирам този хленч на "талантливите ни творци". Все недооценени, все неразбрани, все някой да ги финансира. 21-ви век е. Интернет ти дава достъп до целия свят. Един кореец стана мултимилионер за няколко месеца с нелепия си танц. В същото време Калин Вельов се чуди колко пари да изпроси от Профон или Мюзикаутор. Аз наистина не разбирам кое точно им пречи на "талантите" ни ?!
отговор Сигнализирай
Новини