IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

По-висока заплата, но срещу по-добра производителност


Обратно в новината

Коментари

Напиши коментар Коментари

32
Служител
преди 9 години
Харесвам 8 Не харесвам 0
Пенсиите се увеличават с "Златното Швейцарско правило", какво общо имаме със Швейцария?Самото то е 50 % от нарастването на осигурителния доход и 50 % от нарастването на инфлацията. Човек да реши, че пенсиите в България са като в Швейцария.
отговор Сигнализирай
31
Служител
преди 9 години
Харесвам 7 Не харесвам 1
Последно буджетните заплати се увеличиха с 10% през 2008 г., ако всяка следваща година имаше подобно увеличение, което на фона на заплатите е мизерно, сега през 2015 г. тези заплати нямаха да са толкова мизерни. Управляващите през 2012 завидяха, че служителите на бюджетна издръжка получават 1% годишно увеличение на заплатите /клас прослужено време/ и посеганаха и на това мизерно увеличение.
отговор Сигнализирай
30
me
преди 9 години
Харесвам 12 Не харесвам 1
Да бе, щото на Запад за 8 часа изпълняват норматив за 1000! Хайде стига сме се лъгали! Производителността е ниска, защото заради ниският стандарт е неизгодно да се инвестира във високо-технологично производство. Технологиите са тези, които движат производителността, не хората. Ако щеш и 1000 немеца да си вкараш, като работят на машини от преди 20 години (когато ги има изобщо), няма да свършат повече от българите. А докато стандарта, т.е. заплатите са ниски, инвестиции в технологии няма да има.
отговор Сигнализирай
29
Служител
преди 9 години
Харесвам 12 Не харесвам 0
Най-евтини ресурси се добиват через робски труд. На роба не му трябва нито отпуска, нито социални придобивки, още по малко висока заплата. При положение, че робите си кротуват, защо му е на фараона да им повишава доходите, те и така си работят.
отговор Сигнализирай
28
20 лв
преди 9 години
Харесвам 22 Не харесвам 0
Не искат да вдингат минималната заплата с 20 лв. на месец, а бившата шефка на съпруга ми оставяше 20 лв. бакшиш за 2 чая. 20 лв. по 12 месеца = 240 лв. годишно, като добавим и осигуровките върху тях да е към 300 лв. Толкова оставя един наш "бизнесмен", нарочно в кавички, за едно яденене в заведение, че и по повече оставят сигурно.
отговор Сигнализирай
27
НФБ
преди 9 години
Харесвам 9 Не харесвам 0
До АнонименСтоп на сивата икономика. Да не се крият данъци..Строг контрол и затвор за хора криещи данъци. .
отговор Сигнализирай
26
инженер
преди 9 години
Харесвам 10 Не харесвам 0
Управляващите сега си казват: Дайте да ги залъгваме нещо да не се надигат, а бизнесът ще лобира партиите ни.Драги управляващи скоро хората ще осъзнаят вашата наглост и безочие. В момента действителността най-добре се вижда във филма Столичани в повече. Едно към едно е. Плачевно е положението.
отговор Сигнализирай
25
НФБ
преди 9 години
Харесвам 15 Не харесвам 0
До АнонименНа запад не работят повече от нас в България. .шофьора на заради да не кара два камиона...доктора да не работи на две места. .фризьорка та да няма четири ръце. .продавачката в куфари да няма 100 карата усмивка .спрете да изнасят е пари в в чужди банки. .инвестиция в България. .Сега се изнасят пари за Сащ и запада. .36 милиарда спестени пари стоят в банките и се дават на запад..това е истината..инвестиция в България ни трябва..реиндустриализация. .
отговор Сигнализирай
24
Анонимен
преди 9 години
Харесвам 23 Не харесвам 0
Ще дам пример с Лидъл,Била, Кауфланд. Това са вериги даващи много пари за реклама, и правят много оборот. Но дават ниски заплати. Производителността на труда е голяма. Това е истината.
отговор Сигнализирай
23
куки
преди 9 години
Харесвам 2 Не харесвам 0
До до 2прочетох за пари и почивка , еми то има ли кои да дава отпуска шо това явление е доста рядко
отговор Сигнализирай
Новини