IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

“Атомстройекспорт” прави нова АЕЦ със старо оборудване


Обратно в новината

Коментари

Напиши коментар Коментари

160
Анонимен
преди 13 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
от 163 - коментара е за 161
отговор Сигнализирай
159
до 160
преди 13 години
Харесвам 4 Не харесвам 4
Е стига сте писали глупости де. Решима на тока беше в демокрацията, а само ако решим да обърнем внимание на тези противоречиви думи, какво излиза. Тогава 6 работещи реактора и режим, а сега имаме 4 скоро остават 2 и същите вие твърдите, че белене не ни трябва. ???????Как си обяснявате тези щуротий дето пишете непрекъснато?
отговор Сигнализирай
158
Кой Ви консултира ?
преди 13 години
Харесвам 5 Не харесвам 0
"Сега обаче топката е в британската банка консултант на кабинета. Тя трябва да отговори печеливш ли е проектът "Белене". Истината за консултанта: -Консултант от страна на банката е ВЛ.Каролев познавате го ,навремето консултира магистралата "Тракия", за малко да му мине номерът и да щипнат от Българите 40 млрд. Тарикатче, с картонче от Дс
отговор Сигнализирай
157
do 160
преди 13 години
Харесвам 5 Не харесвам 4
2 ст. кв. никога не е бил, беше 3,6 ст. при средна заплата около 220 лв., и забравяш режима на тока , ту го имаше ту го нямаше, от това време е и вица, че София погледната от Копитото прилича на дискотека :)))
отговор Сигнализирай
156
до 147
преди 13 години
Харесвам 7 Не харесвам 4
Много си прав. Аз помня и знам какво беше. Но сега хлапетата ги учат, че сме били живели в мизерия при соца, вече са промити мозъците. Но да не излизаме от темата - как ви звучи ток за 2 ст. на киловат, при това без разни монополисти да ти надуват изкуствено сметките. Това беше по време на лошия соц. Ааа, да и бензина беше 80 ст./л - ама това беше много лошо и недемократично, да не кажа антиевропейско.
отговор Сигнализирай
155
Анонимен
преди 13 години
Харесвам 3 Не харесвам 1
Русите да си му мислят на старите реактори, България не е богата държава за да купува евтини реактори. Ясно е че без атомна енергетика в България неможем колкото и да им се иска на някой кръгове. А за това дали трябва да се строи Белене или не не трябва въобще да се съмняваме. Като не могат да намерят пари за финансиране да пуснат акции на пазара аз със сигурност ще купя и то доста, сигурен съм че няма да съм единствения който ще инвестира в това.
отговор Сигнализирай
154
IND
преди 13 години
Харесвам 4 Не харесвам 0
"Проектираните за "Белене" нови реактори са много по-скъпи, но пък имат редица подобрения. Например, ако се стигне до най-тежката авария, както стана във "Фукушима", в почвата и въздуха в Белене няма да има такова замърсяване."Ами много по-добре е с нови и по-сигурни а руснаците нека си ползват старите и ако стане нещо да му мислят...
отговор Сигнализирай
153
до 155
преди 13 години
Харесвам 3 Не харесвам 0
кой говори за частните посредници само в комуникацийте, навсякъде има посредници във всичко, а посредниците оскъпяват многократно продукта. Няма посредници има достъпност и пазар, има посредници - претъкани магазини със стоки на изплащане :) В скоро време ще започнем да си купуваме и хляб на изплащане, защото парите свършват всичките се натрупаха в сметките на капиталисчетата, а ако решим да си печатим нови те няма да имат стойност.
отговор Сигнализирай
152
Осман
преди 13 години
Харесвам 2 Не харесвам 1
урция може да изгради трета АЕЦ в черноморския град Инеада, който се намира само на 5 км от българската граница, пише английското издание на в. "Хюриет", като цитира официално съобщение на енергийното си министерство. (Всъщност градът е на около 15 км. от Резово и от границата, бел. ред.).Според представители на министерството причината да се избере този район е, че е с най-ниска земетръсна опасност. Все пак оттам посочват, че се обмислят и други варианти за трета АЕЦ, като крайният предстои да се обяви."Инеада е сред потенциалните възможности за изграждане на третата централа", заяви пред NTV и енергийния министър Танер Ялдъз, цитиран от Ройтерс. В момента страната има одобрени два проекта за АЕЦ - един в град Аккую, а другият е в Синоп, който също е на Черно море. Целта е трите централи с общ капацитет 15 хил. мегавата да заработят до 2023 г. Турция постигна през май споразумение с руската "Росатом" за изграждането на първата централа в Аккую в провинция Мерсин, но все още не е ясна датата на започване на строителството. Договорът за четирите реактора е 20 млрд. долара. Централата е се намира на брега на Средиземно море на около 60 км от Кипър.Според Ялдъз през този месец ще започнат преговорите с Япония и за втората централа. Инеада е малко градче с около 2 хил. жители, което е обявено за национален парк. Името му се е спрягало и преди за строеж на АЕЦ заради близостта му с Истанбул - около 270 км.
отговор Сигнализирай
151
153
преди 13 години
Харесвам 5 Не харесвам 0
паразната икономика и капитализъм,феодализъм и т.н. са различни понятия.има много страни,в които няма комунизъм и въпреки това комуникациите са държавни. Типичен пример е Гърция. Те купуват ток от нас, крайният потребител плаща 7 евро цента.
отговор Сигнализирай
Новини