Мъчението се "втвърдявало" като на затворниците пускали и полуголи млади и свежи танцьорки, намазани със сметана и носещи ягодки между циците.
отговорСигнализирай
3
Анонимен преди 11 години
748
Всъшност за у нас един Аугусто Пиночет би бил добре дошъл. А пък Салвадор Алиенде загина така, както нито един български политик няма сърце да постъпи. Загина в неравна престрелка с редовна войска, и то за нещо нечувано у нас - идеали!
отговорСигнализирай
2
Даола преди 11 години
515
Последният документален филм на известния чилийски режисьор Патрисио Гусман е " Носталгия по светлината" / 2010/ отличен с еврропейската филмова награда. В пустинята Атакама, местността Ла Силя, където е построена една от най-големите обсерватории за наблюдения в космоса European Southern Observatory - тя е на ЕС - и до днес роднини търсят заровени костите на безследно изчезналите си след 11 септември 1973 г.близки. Паметта е жива и това прави чилийците достойна нация. А ние, къде сме ?
отговорСигнализирай
1
Даола преди 11 години
688
Преди 40 години светът беше разтърсен от военния преврат в Чили и убийството на законния президент Салвадор Алиенде / 1908-1973/ , който за три години се опита да постави страната на пътя на социалната демокрация и да защити природните й богаства от лапите на чуждите монополи. Зад военния преврат на генерал Аугусто Пиночет стояха САЩ. Хиляди бяха избити и затворени / по-голямата част от тях изчезнаха безследно/. Други десетки хиляди емигрираха за дълго .Познавах някои от тях - достойни хора !
отговорСигнализирай
преди 11 години
преди 11 години
преди 11 години
преди 11 години