IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Snimka Posoka Boec
BGONAIR Live

САЩ забрани на китайската ZTE да купува US технологии


Обратно в новината

Коментари Коментари

66
Анонимен
преди 6 години
Харесвам 3 Не харесвам 0
Време е вече САЩ да продават технологии на Африка. Да развият Африка. Чипове в Сомалия, платки в Зимбабве, айфони в Конго. Те си взеха от Африка работници преди столетия.
отговор Сигнализирай
65
Анонимен
преди 6 години
Харесвам 2 Не харесвам 4
Китайските комунистически сатрапи, точно както българските си и руските си "колеги", са източили ("инвестирали") всички тези "дългове" в своите собствени конгломерати и крупни бизнеси. Държавният "дълг" ще расте, но дълговете се плащат от простите селяни, както знаем. Така е било, е, и ще е занапред. Докато ратаите не се събудят и грабнат пушките.Но, демократите са много стриктни, всички оръжия трябва да бъдат отнети. Само те да имат достъп.Скоро ще плачете за Тръмп, роби!
отговор Сигнализирай
64
до 69
преди 6 години
Харесвам 3 Не харесвам 15
какви са тия фалшиви данни, просто се чудя от къде ги взимаш - от китайското "работническо дело" ли издадено от Китайската Комунистическа Партия. нека ти дам заглавие от Файненшъл Таймс и то от Август 2017, сега е доста по-зле положението. та можеш да го прочетеш казва се "Chinas economy is addicted to debt" или Китайската Икономика е Пристрастена към Задлъжнялост. Та ако го прочетеш, ще разбереш, общият дълг на Китай е 260% от БВП, а в момента вече 320% - фалит, банкрут...
отговор Сигнализирай
63
Анонимен
преди 6 години
Харесвам 8 Не харесвам 2
Технологии винаги са се крадяли,не само между държави,но и между конкурентни фирми, така че не виждам как ще се справят с този проблем.
отговор Сигнализирай
62
Анонимен
преди 6 години
Харесвам 16 Не харесвам 2
Публичния дълг на Китай е 17.7% от БВП на страната. За последната година се е увеличил с 11% от самия дълг, а не от БВП! Всички останали приказки са легенди. В момента Китай е най - големия световен производител и най - големия световен консуматор на суровини и енергия. Това значи, че много лесно може да премине на купуване на всичко в каквато валута иска.
отговор Сигнализирай
61
до 65 от прасчо
преди 6 години
Харесвам 9 Не харесвам 2
имам възможност, от къде да си купя лаптоп произведен в европа, но искам и частите да са произведени в европа, не сглобен от американски чипове произведени в китай и тайван. същото се отнася за маратонките ми - къде да си купя аналог на Nike, но дизайнван и произведен в Европа, а не дизайнван в САЩ, произведен във Виетнам и т.н. дай ми примери. дори луксозната чанта Луи Виютон на жената е дизайвана във Франция и купена в Париж, но произведена в Азия. Къде е европейската индустрия?!
отговор Сигнализирай
60
Анонимен
преди 6 години
Харесвам 3 Не харесвам 6
До до 60 от прасчо"защо нямам една вещ тогава, коята да е произведена в Европа - около мен в момента, броя и дрехите си, имам неща произведени в САЩ, Китай, Виетнам, Камбоджа, Малайзия, Япония, Корея, Тайван"Нямаш защото си купуваш само евтини ментета. Не те укорявам нито те подигравам вероятно са ти такива възможностите, но европейски стоки има навсякъде само че цената е по солена в много от случаите обаче качеството е такова че не си заслужава цената. Купувай поне обувки от ЕС заслужава
отговор Сигнализирай
59
Анонимен
преди 6 години
Харесвам 8 Не харесвам 0
Еврото също е позиция срещу долара. Колкото повече световната търговия се деноминира във валути различни от долара, толкова по-труден става износът на инфлация, който спасява все още щатската икономика.
отговор Сигнализирай
58
до 60 от прасчо
преди 6 години
Харесвам 6 Не харесвам 1
как го произвежда това европееца, защо нямам една вещ тогава, коята да е произведена в Европа - около мен в момента, броя и дрехите си, имам неща произведени в САЩ, Китай, Виетнам, Камбоджа, Малайзия, Япония, Корея, Тайван. Обаче, нищо произведено във Франция, Германия и т.н. Ако имаш кола, аз нямам, може и на е немска, но какво вътре е произведено в Германия - всички чипове са от Азия, дори и да са разработени в Герминия.
отговор Сигнализирай
57
до 58
преди 6 години
Харесвам 1 Не харесвам 0
всяка национална валута, т.е. издавана от централна банка е реално в хиперинфлационен срив спрямо крипто-валутите, но това е защото централните банки печатат хартийки без покритие, проблемът е, дали мнозинството хора ще приеме и приема крипто-валути, т.е. като си гладен и жаден дали ще има кой да ти даде вода и храна в замяна на крипто-валута.
отговор Сигнализирай