IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Сталин може да стане и светец


Обратно в новината

Коментари

Напиши коментар Коментари

87
Soso
преди 16 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
Работниците от капиталистическите страни се учат от другаря Сталин, по-нататък, на разбиране великата, роля на партията на работническата класа, на, изкуството, да я създават и укрепват, да усилват всячески нейната боеспособност и маневреност, да разширяват нейните връзки с работническите маси. Те се учат на болшевишко умение да осъществяват ръководната роля на работническата класа по отношение на всички трудещи се. Забележителното сталинско повествование за славната, героическа история на ВКП(б) съдържа класическа характеристика на значението на партията за делото на работническата класа. Историята на партията ни учи преди всичко, че победата на пролетарската революция, победата на диктатурата на пролетариата е невъзможна без революционна пролетарска партия, освободена от опортюнизъм, непримирима по отношение на съглашателите и капитулантите, революционна по отношение на буржоазията и нейната власт/ История на ВКП(б).Кратък курс/.Строителството, укрепването и всестранното развитие на тази партия, равна на която не знае историята, беше и си остава главната грижа на другаря Сталин.В течение на десетилетия до Октомврийската революция, в най-тежките условия на царското подполие /нелегалност бел.ред/ и след това в новата, съветска обстановка, непрекъснато ден след ден другарят Сталин строи, кова и укрепява заедно с Ленин Болшевишката партия. Тази борба за партията не можаха да спрат нито полицейските репресии на царизма, нито преследванията на Временното правителство нито всевъзможните интриги на буржоазията, нито подривната работа на меншевиките, троцкистите и другите агенти на класовия враг.Ленин и Сталин преодоляха всички прегради, сломиха съпротивата на всички сили на стария свят, защото вождовете на болшевизма се опираха в тази борба на мощта на работническата класа и изразяваха нейното историческо призвание. Не можаха да спрат укрепването и развитието на Болшевишката партия и гнусните, вредителски деяния на троцкистите, зиновиевците, бухаринците, които след смъртта на Ленин с особена ярост се опълчиха против партията и основите на болшевишката партийност.
отговор Сигнализирай
86
Soso
преди 16 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
Предателството в политиката обикновено е започвало с ревизия в теорията. Така беше с опортюнистите от Втория интернационал. Така беше с меншевиките. Така беше с троцкистите, бухаринците, зиновиевците и с другите врагове на партията и на работническата класа. Борбата за чистота на революционната теория, непримиримостта към нейното опошляване и извращаване е неотделима от болшевизма. Вождовете и теоретиците на болшевизма Ленин и Сталин придаваха решаващо значение на тази борба и я водеха неуморно.С цялата своя дейност другарят Сталин даде ненадминат образец за това, как трябва да се защитава марксизмът-ленинизмът. Тъй както Ленин защити в многогодишна борба марксизма против цялата тълпа теоретици" на ревизионизма, не им позволи да изтръгнат от марксизма неговата революционна същност, др.Сталин защити марксизма-ленинизма срещу подлите опити на вражеската агентура да изврати това учение и по този начин да обезсили пролетариата.Неуморната грижа на другаря Сталин за чистотата на революционната теория на работническата класа и нейната разработка има в съвременните условия особено значение. Против тази теория се опълчват сега враговете на работническата класа във всички капиталистически страни. Там, във връзка с империалистическата война и настъплението на световната реакция, е подета бясна кампания против революционния марксизъм, против комунизма. Враговете смъртно ненавиждат марксистко-ленинската теория, защото виждат, че тя овладява масите и става материална сила, защото тази теория показва на трудещите се верния път на борбата против империалистическата война, буржоазната реакция и капиталистическото робство.Всичко е пуснато в ход от буржоазията с цел да се разоръжи идейно работническата класа. Кръстоносен поход против марксизма обявява църквата, заедно с нея вървят учените лакеи на буржоазията; на тях пригласят агентите на империализма от Втория интернационал; против марксизма водят шумна бездарна кампания специално създадени министерства на пропагандата; опустошават и изгарят произведенията на Ленин и Сталин побеснелите ударни отряди на реакцията.Но напразни са всички опити на буржоазията, съчетаваща в своя антимарксистки поход тънката измама с грубата полицейска разправа, съблазните със заплахите, подкупа с военните съдилища. Напразни са те, защото съзнателните работници се учат от другаря Сталин на марксистко-ленинска теория, на умението да я отстояват от посегателствата на всички врагове, да я внедряват в широките маси на трудещите се, да я съчетават с практиката на класовата борба и да й осигурят пълно господство в международното работническо движение.
отговор Сигнализирай
85
Soso
преди 16 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
Работническата класа в капиталистическите страни се учи и ще се учи от Сталин на болшевишко изкуство как трябва да се бори, за да побеждава класовия враг. Неговото учение, проверено и потвърдено от огромния опит на победоносната борба за социализъм, представлява неизчерпаем източник за идейното въоръжаване на целия международен пролетариат.Челните пролетарии се учат от Сталин преди всичко да разбират изключителната роля, която революционната теория има за освободителната борба на работническата класа.Без революционна теория не може да съществува и революционно движение" това знаменито положение на Ленин другарят Сталин провежда с неотклонна последователност в продължение на цялата своя революционна дейност.Другарят Сталин в продължение на десетилетия развива, допълва и обогатява марксистко-ленинското учение. Цялата тази гигантска работа на другаря Сталин е олицетворение на творческия марксизъм. Той е непримирим враг на всякакъв догматизъм. Той не търпи прилагането на готови шаблони и замръзнали схеми към конкретните проблеми на класовата борба на пролетариата.Давайки блестящи образци на съчетаване болшевишката принципност с най-голяма гъвкавост, прилагайки майсторски марксистката диалектика, другарят Сталин неуморно предупреждава против механическото пренасяне опита на едни страни в работническото движение на други страни, в които има други условия. Той изисква всестранен анализ на всяка историческа конкретна ситуация, анализ на разположението на класовите сили, отчитане на национално-специфичното и особеното във всяка страна. Той учи комунистите да строят своята стратегия и тактика върху живата действителност, да виждат в теорията не колекция от отвлечени догми, а ръководство за действие.Движейки напред марксистко-ленинската теория, другарят Сталин едновременно водеше и води най-непримирима борба против всички опити за опортюнистическо-изкълчване и извращаване на ленинизма.
отговор Сигнализирай
84
Soso
преди 16 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
Сега народните маси виждат, че докато капитализмът ги обрича на мизерия, глад, безработица и ги хвърля в кървавия водовъртеж на изтребителните войни, Съветският Съюз под ръководството на Сталин не само предпазва своя сто осемдесет и три милионен народ от въвличане в империалистическата война, но и създава могъща бариера против нейното превръщане в световна касапница.Милионите хора на труда в целия свят виждат в Сталин, в неговото учение и ръководство, въплъщение на всепобеждаващата сила на Болшевишката партия и на революционната теория на марксизма-ленинизма, въплъщение на всепобеждаващата сила на работническата класа. Оттук тази дълбока идейна убеденост, която движи армията на революционните борци в капиталистическия лагер и настъпателното движение, което не може да бъде спряно с никакви прегради.
отговор Сигнализирай
83
Soso
преди 16 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
СТАЛИН И МЕЖДУНАРОДНИЯТ ПРОЛЕТАРИАТГеорги ДИМИТРОВ Заедно с народите на необятната страна на социализма милиони хора във всички кътища на капиталистическия свят отбелязват с чувство на вълнуваща радост, дълбоко уважение и безкрайна любов деня на шестдесетгодишнината на другаря Сталин.Милионите работници и трудещи се в капиталистическите страни виждат в Сталин своя близък приятел, мъдър учител и велик вожд. Няма друг човек, който да се ползва с такова непоколебимо доверие и авторитет в редовете на работническото движение, в редовете на трудещите се от всички страни, както нашият Сталин гениалният продължител на делото на Маркс-Енгелс-Ленин.Всяко изказване на другаря Сталин жадно слушат и изучават милиони и милиони хора, които се вдъхновяват от неговите думи за героически подвизи и черпят нова увереност в това, че социализмът ще възтържествува в целия свят. С какво се обяснява неизмеримата сила на влиянието на Сталин? Защо трудещите се така го уважават и така го обичат? Затова, защото те знаят, че Сталин няма други интереси освен защитата на интересите на угнетеното и страдащо човечество, няма друг живот освен живота, отдаден за благото на трудещите се. Затова, защото те знаят, че Сталин, цялата негова теоретическа и практическа дейност, целият негов живот са неотделими от социализма, знаят, че под негово водителство съветският народ построи социалистическото общество, превърна вековните мечти на най-добрите умове на човечеството в чудесна действителност на днешния ден. Затова, че в Съветския Съюз те виждат могъща опора на своята освободителна борба, а в Сталин мъдрия кормчия на страната на победилия социализъм отечеството на трудещите се от целия свят. Затова, защото те знаят, че Сталин и съветският народ имат единна мисъл и единна воля, поставени в служба на интересите на всичките угнетени, експлоатирани и онеправдани.Силата на влиянието на Сталин се крие в неговото велико учение, проверено в опита на милионите, в неговата правота, потвърдена от безсмъртни дела. Десетилетия буржоазните учени твърдяха, че социализмът е утопия. Сталин показа на милионите хора социализма, въплътен в живота. Десетилетия идеолозите на буржоазията твърдяха, че селянинът притежава антиколективистичен череп", че той никога няма да се помири със социализма. Сталин доказа, че селячеството, ръководено чрез държавата от работническата класа, ще се прикотви завинаги към социалистическия бряг. Социалдемократическите лъжци твърдяха, че до социализма може да се дойде чрез буржоазната демокрация. Сталин доказа, че до социализма народите идват чрез пролетарската диктатура, а буржоазната демокрация открива пътя на капиталистическата реакция и подпалва империалистически войни.Сега народните маси виждат, че докато капитализмът ги обрича на мизерия, глад, безработица и ги хвърля в кървавия водовъртеж на изтребителните войни, Съветският Съюз под ръководството на Сталин не само предпазва своя сто осемдесет и три милионен народ от въвличане в империалист
отговор Сигнализирай
82
Soso
преди 16 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
Истината е, че Сталин отново е 1
отговор Сигнализирай
81
Реалист,който чете
преди 16 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
За Ваше сведение чета още от 6-годишен.Прочел съм толкова много книги от различните области на човешкото познание,че вероятно Вие с Вашето ограничено и тесногръдо мислене няма да можете да прочетете само заглавията им.И тук нямам предвид професионалната литература /корабен инженер съм/.
отговор Сигнализирай
80
истина
преди 16 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
Сталин е *** на ***. Тоя звяр е избил толкова много хора колкото никой друг убиец в цялбата световна история. Това е сатана, която ври в най-горещия катран в ада.
отговор Сигнализирай
79
gost
преди 16 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
Браво 77-и!!! Сигурно голямо четене на в. "Раб. дело" си правил
отговор Сигнализирай
78
do "Realist&quo
преди 16 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
Rusia ni e pomognala da si vazvarnem darjavata, no tzelta im e bila da zavladeat Tzarigrad.Ne sluchajno sled tova se opitvat da ni zalichat kato darzhava i da ni prevarnat v "Zadunajskaja gubernija"
отговор Сигнализирай
Новини