IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Snimka Posoka Boec
BGONAIR Live

Ситуацията в Газа е катастрофална


Обратно в новината

Коментари

Напиши коментар Коментари

81
Поклонник
преди 16 години
Харесвам 1 Не харесвам 0
Разбира се, че през времето отношенията са се променяли(например Четвъртия Поход, при който е превзет Константинопол), но като цяло са се оформили през Първия Поход. Местното християнско население почти през цялото време е било опора на латините, които в действителност са представлявали само военният и управленският елит. От местните християни са набирани и доброволци за кръстоносните армии(примерно маронитите от Ливан са били отлични стрелци-пехотинци). И още нещо - на територията на Ливан е било кръстоносното графство Триполи(Бейрут, Сидон...). След падането на Акра през 1291 до образуване на английските, френски, италиански и др колонии през 19-20в. земите там са били под мюсюлманско управление(първо египтяни после турци).
отговор Сигнализирай
80

преди 16 години
Харесвам 1 Не харесвам 0
Idva kraqt za evreiskite maimuni...HAHAA ! ! !
отговор Сигнализирай
79
Ефрем
преди 16 години
Харесвам 1 Не харесвам 0
Не съм казвал, че съм историк или пък че съм особено знаещ. Отношенията между мюсюлманите, кръстоносците и местните християни са били различни по време на съществуването на кръстоносните държави. Като изключим първия, кръстоносните походи не са донесли нищо хубаво на християнството и християните в Близкия изток и на Балканите.
отговор Сигнализирай
78
Поклонник
преди 16 години
Харесвам 1 Не харесвам 0
Явно никой от вас не познава достатъчно добре Историята. При първият кръстоносен поход кланетата не са често срещано явление обикновено на тях са подложени мюсюлмански градове отказали да се предадат и превзети с щурм. Напротив местното християнско население е поддържало кръстоносците и им е помагало(например арменеца Фируз, който предава Антиохия) съществувало е т.нар. симбиоза между кръстоносците и местното население. Доста често се е случвало при опасност от обсада на мюсюлмански град командващия е прогонвал християнското население. Няколко години след Първия поход крал Бодуен I заради обезлюдяване на Светите земи (например в Йерусалим населението дори не е изпълвало главната улица) привлича различни християнски общости отвъд река Йордан като им предлага привилегии и данъчни облекчения. И още нещо Египет е бил шиитски фатимидски халифат(до обединението на Египет и Сирия при Салах-ад-Дин) , а Дамаск Алеп Мосул до Багдад сунитски Абасидски халифат и са водели ожесточени борби като и едните и другите са сключвали съюзи с кръстоносците.
отговор Сигнализирай
77
Ефрем
преди 16 години
Харесвам 1 Не харесвам 0
"До 16-17 век Египет е бил християнска държава, Етиопия 34% християнска и до днес в гр .Аксум , в църквата Св.Дева се пази Кивота . До 1930 г. Ливан е бил държавата на потомците на кръстоносците-християнска държава, сега е мюсюлманска държава. Палестинците само до преди век са били 21% християни, сега са останали 2-3% християни, същото е и с Иран, Ирак -18 % християни преди 100г."Вместо да пишеш подобни глупости си провери как стоят нещата наистина. Египет става ислямска страна при арабското нашествие през 8 век, но около 9 милиона копти все още си живеят там, както и ок. 200 000 православни араби и около 200 000 копти униати, като се изключат някои предимно селски райони си живеят добре. В Етиопия християните са много повече от 34%, това е християнска страна, но е крайно съмнително, че Кивотът е точно там. Ливан НИКОГА не е бил държава на потомците на кръстоносците, християнските общности и в Ливан, и Палестина, и Йордания, и Сирия, и Ирак си датират от първите векове на християнството. Когато кръстоносците идват те избиват не само мюсюлманите , но и много местни християни, на принципа Бог ще познае своите. След гражданската война там през 1975-1990, инспирарина от любимия ти Израел християнското население пада на около 40%, но все още президентът им трябва да е маронит, християни са и повечето министри, в парламента съотношението депутатите са наполвина християни, наполовина мюсюлмани. За Ливан и християнството там не е заплаха ислямът, а именно Израел, да си припомним лятото на 2006. Днес Ливан и Сирия са много по-християнски страни от която и да е европейска страна или пък САЩ.Всички повтарят като папагали, че палестинците преди са били 20-21% християни, те все още са толкова в световен мащаб, живеещите в Палестина днес са около 5%. Броят им непрекъснато намалява именно от създаването на държавата Израел, именно израелците полагат неимоверни усилия за тяхното изселване от светите земи. По-добре вместо да пишеш подобно глупости попитай някой православен палестинец или католик кой ги тероризира ежедневно и кой ги гони от земите им. Повечето палестински християни са членове на Народния фронт за освободение на Палестина, дори в Хамас има доста християни. Държавата Израел е истинският враг на християнството в Палестина и Близкия Изток. Дори Османската империя не е успяла да намали популацията на християни в светата земя, но Израел го направи. Що се касае до Ирак, броя на християните там намалява винаги когато по тези земи се появи нечий западен крак. Преди пустинна буря християните там бяха 1 400 000, след операцитя паднаха на 800 000, а сега са поне наполовина и това благодарение на САЩ. Християните в североафриканските колонии на Франция почти изцяло са си били французи, затова и след като французите се изселват и християните са доста м
отговор Сигнализирай
76
a
преди 16 години
Харесвам 1 Не харесвам 0
Евала на евреите! Най-добрия арабин е мъртвият арабин!Да можехме и ние тъй с шиптърите да правим ......
отговор Сигнализирай
75

преди 16 години
Харесвам 1 Не харесвам 0
Israel vodiat spravedliva voina i vseki koito misli pravilno,moje da razbere tova! 75 - goliam glupak si,ama s tazi zloba,gledai da ne svurshesh kato ***!Palestinskiat narod strada,ama tova e zaradi Hamas,tezi koito podurjaha i izbraha Hamas na vlast sega stradat,vsichki palestintsi,koito jiveiat v west bank si jiveiat v mir s evreite.Taka che vseki si iade poparata,kakto si ia zaburka.
отговор Сигнализирай
74

преди 16 години
Харесвам 1 Не харесвам 0
Евала на евреите! Най-добрия арабин е мъртвият арабин!
отговор Сигнализирай
73

преди 16 години
Харесвам 1 Не харесвам 0
тва е се едно положението във факултетослед полицейска акция
отговор Сигнализирай
72

преди 16 години
Харесвам 1 Не харесвам 0
и те се използват за зареждане на батериите на мобилните телефони. Що се отнася до властта на Хамас - тя действително не съществува. През първите дни на израелската операция от Хамас обличаха активисти в полицейски униформи и ги пращаха по улиците, за да покажат властта си. Също така през първите няколко дни по радиото на организацията "Ал - Aкцa", се твърдеше че продължава издирването на престъпници. Но сега, всички обществени служители, в общините и правителствените служби не отговарят на телефони и са се скрили, опасявайки се от израелската армия. В Газа няма управление, има липса на сигурност и неизвестност. Никой не знае кога електричеството ще бъде пуснато, как да се набавят вода и храна, към кого да се обръща в случай на нужда . "Спешните номера" не отговарят, жителите трябва да разчитат на милостта на международни организации, Червения полумесец и на самите болници. Лидерите на Хамас, с изключение на две речи , не се забелязват. Въпреки, че изказванията бяха излъчени няколко пъти, мнозина в Газа не разполагат с достъп до телевизия, радио или интернет поради липсата на електричество. След тези събитията трудно се чуват, ако изобщо, "автентични гласове" срещу Хамас в Ивицата Газа. Въпреки това, палестински служители казват, че вкъщи се чуват груби изявления срещу управляващото движение в Газа: "Хамас не го е грижа за хората.Унищожиха града, заради ината на Иран "и" Хамас е иранска организация ". Това са фрази, като се казват скришом. Общото враждебно отношение към Израел не е изчезнало, но до него расте непрекъснато ,не малко отчаяние и разочарование от Хамас. Хамас се намира в сериозен проблем от управляващо движение се превърна в подземно движение, водещо жестока борба за оцеляване. Тази ситуация е трудна за Хамас, така той губи една от своите ценности своя имидж . От чисто социално и некорумпирано движение, Хамас се превърна в движение нараняващо много граждани. Дали всичко това ще окаже влияние с времето? Ако сравним Газа с Ливан, то тогава надали. Но няма съмнение, че Хамас ще трябва да предостави добри обяснения на стотиците хиляди, които се озоваха между двете воюващи сили.
отговор Сигнализирай
Новини