IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Учени откриха мумията на Ехнатон с ДНК анализ


Обратно в новината

Коментари

Напиши коментар Коментари

12
Оня
преди 14 години
Харесвам 35 Не харесвам 8
до 'баш експерта' - не мога да се впечатля от цитати на български автори. Съдържанието на книгите им не се е променило кой знае колко то времето на комунизма. до 'иван' - така е, грешката е моя, но това е било сравнително локализирано явление, докато случилото се в Египет до голяма степен променя хода на историята.
отговор Сигнализирай
11
баш експерт
преди 14 години
Харесвам 34 Не харесвам 8
Най-великия и СВЕТОВНО известен е Рамзес втори първия мирен договор в световната история между Египет и Хетското царство/днешен Анадол със столица близо до днешна Анкара/И за да го запомните управлението му съвпада с битката при Троя, и познайте къде си почива хубавата Елена след ката я удостояват с такава битка .в Египет разбира се.
отговор Сигнализирай
10
иван
преди 14 години
Харесвам 35 Не харесвам 8
до 19 век повечето учени които са чели древните текстове в оригинал са считали че монотеизмът е най-древната религия и чак към 1500 г. пр.н.е. започва многобожието. Идете на Перперикон /пък и на другите древни светилища/ и ще разберете че ДИОНИС е бил почитан като единствен бог от 4 хилядолетие пр.н.е. та до християнството. Вижте кога е живял Ехнатон и кога Мойсеи и ще видите поразителна близост в идейте им, прочетете и хрониката на древния историк Манетон за изхода на еврейте. н
отговор Сигнализирай
9
баш експерт
преди 14 години
Харесвам 35 Не харесвам 10
1.Името му не е Ехнатон/Аменхотп 4/, а Ехнайот /йот, йати отец, баща и видимата част на слънцето/, няма и Тутанкамон/хамон/хатон и т. н. а е Тутанхйот, по късно преименуван в Тутанхамун и не Нефертити, а Нефрет, всичко това е грешка в първоначалния превод на български, но явно никой не обръща внимание на това и до ден днешен.2.Никакво Единобожие не е имало просто един луд вярващ, че е син на Бога слънце е решил да събере богатствата на Египет на едно място/при себе си от алчност/ и да се отърве от прекомерната власт на всички жреци.Точно поради тази причина спира да изпраща злато на Близкия Изток и не отделя пари за войската/глад и мизерия в цял Египет/3.Нефрет /в пр. прекрасната дойде/ е прогонена и нейното място заема фаворитката при любовниците от харема/нещо задължително за всеки фараон/ Кейе/ с огромната помощ на жреца Ейе/ и му ражда син, след което двамата подготвят заговор и фараона е отровен, по късно отравя и прекия му наследник и прави път на сина си Тутанхйот, за съжаление той умира 18 годишен и на трона идва познайте кой??? Любовника на Кейе - *** военоначалник от гладната войска.ХоремхабНа който му се чете повече Сергей Игнатов, ако не обичате документална литература прочетете Синухе египтянина от Световната класика.
отговор Сигнализирай
8
Оная
преди 14 години
Харесвам 34 Не харесвам 9
до Оня ОК! Само че благодарение на това, Ехнатон и Тутанкамон са по-популярни от много вилики египетски фараони. Колкото до децата на "тая идеология" не реви, не ги мисли, те управляват света и кинтите!
отговор Сигнализирай
7
Оня
преди 14 години
Харесвам 37 Не харесвам 9
.. и виж какво стана в крайна сметка - най-красивият древен град е изравнен със земята и децата на тази идеология стават причина за едно от най-масовите убийства в историята на човечеството - светата инквизиция. В този случай предпочитам да финиширам на второ място :)))
отговор Сигнализирай
6
Оная
преди 14 години
Харесвам 33 Не харесвам 9
до Оня Нали си чел/както се вижда/, че Нефертити е жената пристигнала от някъде, която оформя съзнанието на царя еретик. Знаеш и какво значи името й. Може да е еврейката донесла монотеизма.Пак ви бихме женките с една обиколка.
отговор Сигнализирай
5
Оня
преди 14 години
Харесвам 41 Не харесвам 8
Ехнатон е ключова фигура в древната история, също така и човекът оказал най-голямо влияние върху развитието на съвременната цивилизация. Налага за първи път официално монотеизма и построява Ахетатон /Амарна/, който се превръща в своеобразен център на древната цивилизация. Много учени в последно време се съгласяват с теорията, че свещениците монотеисти от това време, след прогонването си от Ахетатон и унищожаването му стават основата на Библията и християнството.
отговор Сигнализирай
4
do 3
преди 14 години
Харесвам 35 Не харесвам 12
epa ehnaton e ....ehnaton
отговор Сигнализирай
3
Анонимен
преди 14 години
Харесвам 39 Не харесвам 20
Ху дъ фак ис Ехнатон ...
отговор Сигнализирай
Новини