IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Земеделци плашат с протести заради зърното от Украйна


Обратно в новината

Коментари

Напиши коментар Коментари

15
KoKo
преди 2 години
Харесвам 20 Не харесвам 2
А защо не ревахте като стана 1000лв. продадохте старата реколта със 700% печалба.
отговор Сигнализирай
14
Зевс
преди 2 години
Харесвам 18 Не харесвам 2
В момента цената на пшеницата на борсата е 67 стотинки за килограм, така че изкупна 62 стотинки е напълно справедлива. Ако не ги устройва да връщат субсидиите, да продават Бентлитата и да сменят бизнеса :)
отговор Сигнализирай
13
Анонимен
преди 2 години
Харесвам 21 Не харесвам 2
А земеделците усещат ли колко са нагли? Ние крайните потребители пък сме доволни, че има конкуренция!
отговор Сигнализирай
12
Анонимен
преди 2 години
Харесвам 0 Не харесвам 4
До АнонименНас програмистите от Малката ябълка не ни интересуват тия подробности..
отговор Сигнализирай
11
Анонимен
преди 2 години
Харесвам 8 Не харесвам 1
До пародия и агония Според теб какъв е интереса на народа???Да купува хляб по 2лв и олио по 7лв ли?Защото родните "производители"нямат наяждане
отговор Сигнализирай
10
Един Българин
преди 2 години
Харесвам 10 Не харесвам 1
Малко ми е странно как може да е под себестойността като това са 300лв на декар. Давате старите ренти 50-60-70 до 80 лв на декар. Давате още 40-60лв за нафта и още няма и толкова за тор. Семената са пренебрежими ама хайде да са 20 -30 лв. Не може преди 2г да прибирахте 150лв на декар от пшеница и при същите ренти да бяхте доволни, а сега при същите ренти и утроени торове и 10% горница на нафтата да не сте. Разходи за склад нямате сега. Печалба над 100лв/дка не е нормална. Вдигайте рентите.
отговор Сигнализирай
9
Бенчо Бенчев
преди 2 години
Харесвам 14 Не харесвам 4
Веднага забрана на всякакви жита от Украйна. Аз имам 400 хиляди тона собствено зърно и искам да го давам по 1500 лв. на тон. Какви са тия украински пшеници по 500 лв на тон? Това е кущунство. Ако не се вземат мерки с колегите ще блокираме София с ролсройси и бентлитата ве ей
отговор Сигнализирай
8
национализация
преди 2 години
Харесвам 9 Не харесвам 3
отнемай земята на измислените земеделци.
отговор Сигнализирай
7
Калоян
преди 2 години
Харесвам 17 Не харесвам 1
А при тези колко милиарди отидоха като субсидия и още продължават .. незнам с какво очи излизат
отговор Сигнализирай
6
Анонимен
преди 2 години
Харесвам 9 Не харесвам 4
Планът на ЕС е да наложи Украйна като ексклузивен евтин износител на зърно за европейските държави. Украинските производители вече получават субсидии от ЕС за зърнопроизводство, макар и все още да не са член на ЕС. Това неминуемо ще доведе до фалит на българското земеделие. ЕС не се интересува от такива подробности. След 10 години никой няма да се занимава да произвежда жито в България. Вносът ще измести производството. Безперспективен бранш.
отговор Сигнализирай
Новини