IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Фед се подготвя за историческо решение


Обратно в новината

Коментари

Напиши коментар Коментари

12
Доню Донев
преди 16 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
Значи нещата наистина са стигнали още по далеч в световен мащаб, но всичко е станало на основата на дълговата парична система с частично покритие. Глобализацията се базира на силовата финансова експанзия на американската /всъщност на базираната там частна система на банките контролиращи Федералния резерв според закона от 1913 г./ система и превръщането на долара в заместител на златото на практика. По този начин освен тотален контрол се постика и присвояване на чуждата печалба и прехвъляне на загубите на други държави. Но това също са известни неща, макар че трудно се достига до такава информация - все пак банкерите отдавна са купили успешно основните медии. А за изхода от това положение вече споменах нещо в коментар 3 по-долу.
отговор Сигнализирай
11
Ender
преди 16 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
Близо си до истината Доню Донев, но и толкова далеч. Почнал съм да вярвам, че мръсните им дела стигат много по-далеч. Вярвам, че чрез пренасочване на валута от целия свят, чрез своите банки те са си гуляиствали на гърба на света, потвърждение прави факта , че индексът на всички валути почна главоломно да пада, показваики нереално покритие което вярвам,че е създадено от в САЩ.
отговор Сигнализирай
10
Доню Донев
преди 16 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
Нещо се разминаваме в знанията и оценките си, затова ми се иска да ги уточним. Основно ще се спра на началото от Вашие коментар: "...системата с частично покритие рано или късно се срутва. Точно поради тая причина, а и за да се стимулира икономическото развитие, по света вече няма "дългова система с частично покритие". През 1974 година е отменено златното покритие на парите. От тази година насетне парите са ИЗЦЯЛО кредитни. Включително и в Китай." Значи покритието в общ вид може да е всякакво. Златото и среброто могат да се нарекат и покритие в даден момент, но в паричните системи те са играли различна роля. Изобщо историята на парите е дълга, противоречива и много ***. В САЩ първоначално е имало златен и сребърен стандарт, след това през ХХ век се отменя сребърния стандарт, някъде около 1932 г. в САЩ изобщо се забранява на американците да притежават друго злато освен нумизматично под заплахата от 10 г. затвор и 10 000 долара глоба, но се запазва златния стандарт за междудържавни плащания, което е отменено през 1972 г. по ред причини, между които и опитите на де Гол засилване на златния стандарт. Колкото до дълговата парична система с частично покритие, появила се около 1700 г., тя не се нуждае от златно покритие, за да функционира. Частните търговски банки имат право при депозиране на определено количество национална валута, примерно печатани долари, да отпускат кредити в съотношение 1:9 и дори повече, а в някои случаи това може да бъде изобщо заобиколено. Значи както пише в книгите по тези въпроси, ако аз и Вие се докопаме до правото да открием банка и да речем имаме 1111.12 лева които да депозираме като резерв, автоматически получаваме правото да отпуснем кредити на сума 10000 лева, които практически ние нямаме, т.е. създаваме ги от нищото и след време ще си ги получим с лихвите, които обикновенно в крайна сметка са пъти повече от отпуснатото. Ако при нас попадне друг такъв кредит от плащания в размер да речем пак на 1000 лева, ние имаме право да отпуснем нов кредит от 9000лева /тук има силни и слаби пари, има различни умножения и деления.../, по нататък ако попадне при нас такъв кредит от 9000 лева имаме право на нов крит да отпуснем и т.н....схемата е известна и много порочна. А лихвени пари просто не съществуват и това допълнително хипертрофира системата. Но това го има в книгите. Та това имам предвид, като говоря за паричната система от дългов тип с частично покритие, която си е жива частна пирамида от дългове. Такава система неможе да издържи, защото тя в крайна сметка иска да получи цялата Земя плюс %5 /да речем, че толкова е средния лихвен процент/. Та в идеалния случай може и да получат банкерите цялата Земя барабар с нас, ама тизи 5% няма от къде да дойдат. Но то не и това целта на занятието.Е, чакам Вашия отговор и според него може и да продължа.А, да, колкото до Китай нещата са значително различни.
отговор Сигнализирай
9
Краси
преди 16 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
То в тоя филм са си го казали хората просто паричната политика на целия свят се решава от група хора или членове на централните банки. Вие колко банки които са от ФЕД видяхте да фалират (защото ФЕД е точно това съюз от банки) и *** веднъж на 60-70 години си правят едно и също сриват икономиката като извличат милиарди от това, изкупуват конкурентни банки за по един долар и после пак. Искренно препоръчвам за гледане филма Zeitgeist има го по торентите.
отговор Сигнализирай
8

преди 16 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
The Fed има неписано правило, че основният лихвен процент не може да пада под 1. С други думи това е последният им подобен ход - след това няма накъде. Аз лично не мисля, че САЩ ще се срине или нещо подобно, но кризата се оказа далеч по-дълбока от очакваното. Грийнспан каза миналата седмица, че наблюдаваме кредитно цунами, което може да се види веднъж на век. Ами продължаваме да си го наблюдаваме - за мен всичко идва от алчността на хората - няма синхрон между системата, по която се награждават хората на високи позиции във финансовия свят и "близките до акъла" мерки за протекции на финансовата система. С други думи - мениджърите на разните хедж-фондове, инвестиционни банки и т.н. трябва да търсят начини да печелят повече и повече за сметка на непрекъснато увеличаващ се риск, но късметът не е до безкрай.
отговор Сигнализирай
7
Jj
преди 16 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
Заради такива хора като вас все още чета коментарите на сайта и не се отказвам да влизам... независимо колко пишат тук, има поне 2ма, които пишат смислено. Абсолютно съм съгласен и с двама ви.
отговор Сигнализирай
6

преди 16 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
Доню, съгласен съм, системата с частично покритие рано или късно се срутва. Точно поради тая причина, а и за да се стимулира икономическото развитие, по света вече няма "дългова система с частично покритие". През 1974 година е отменено златното покритие на парите. От тази година насетне парите са ИЗЦЯЛО кредитни. Включително и в Китай.Срив на системата няма как да не се наблюдава, но системата се срина в САЩ, не и по света. По останалата част на земята се усещат единствено "ефекти" от кризата в САЩ, което е лесно обяснимо, като се има предвид, че САЩ са най-големият . Когато консуматорът не може да купува, то производителите не натрупват свръхпроизводство в застрашителни количества, а просто свиват производството. Това, разбира се, е нещо като частична криза, но в никакъв случай не е всеобща криза - САЩ отдавна се опитват да убеждават света, че тяхна криза би била пагубна за световната икономика, но за щастие само теоретизиращи неспециалисти им се връзват. В практиката ясно се вижда онова, което написах. И, 5, ходи се лекува, мойто момче. Не всяка тема е свързана с комунизма. Ако не се научиш да правиш разлика, скоро само интернет ще ти остане, защото едва ли някой друг ще иска да те слуша...
отговор Сигнализирай
5

преди 16 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
Да живее комунизЪма и БКП БКП БКПеееееее
отговор Сигнализирай
4
X
преди 16 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
Спомням си социализмът, държавата беше нацинализирала всичко, лихвата беше 1%. Държавата пребираше всичко произведено и после планирано пускаше по кола на 10 години на заслужилите и жилище на 20 години, по едно време дори ако човек имаше повече от едно жилище трябваше задължително да го "продаде" на общината. Нямаше свободен пазар на жилища, имаше жителство. Големи гранични зони бяха затворени. Имахме си ДС, която следеше всички щото можеше да се окаже, че са западни шпиони. САЩ го докараха до социализъм, дори Обама ще преразпределя богатството в полза на бедните, честито да им е, само да не поискат и нас да ни върнат там.
отговор Сигнализирай
3
Доню Донев
преди 16 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
Дълговата парична система с частично покритие рано или късно неизбежно се срива и повлича като порой всичко след себе си. Щялата история на САЩ, от революцията за независимост през гражданската война и до момента, е история на борбата им за спасяване от дълговата парична система с частично покритие. Последно великия Линкън е успял и според повечето историци това е основната причина за убийството му. Със създаването на Федералния резерв през 1913 нещата се усложняват. Опита на лихварите-банкери /самата дългова парична система с частично покритие се появява в Англия малко преди 1700 година/ и ред исторически събития позволяват на системата да укрепне и масово наложи. Тя преминава към нещо като контролиран хаос - създава и решава кризите в определени рамки, за да не се стигне до пълен срив. Но и това е временно - пак поради същността на самата система и историческите събития /историята не спира, нито може да бъде спряна и от комунисти, и от националсоциалисти, и от банкери лихвари... сигурно вече на всички им изглежда *** и смешна онази самозаблуждаваща измишльотина на Фукуяма с края на историята/. Време е човечеството да се поучи от грешките си и да промени нещата, още повече, че и теории и практики за това не липсват /дори крайния монетарист, наскоро починалия нобелов лауреат по икономика Милтън Фридман има схема за реформа на паричната система!/.А това което прави резерва пак е временна мярка - до някъде необходима, но не трябва да се спира с нея. Но и света не спи - примерно Бразилия и Аржентина вече се отказаха от доларовите разчети при стокообмена си, а и това е световна тенденция - като начало преките обмени и разчети медду страните да не стават в долари, а в националните валути и т.н. Освен това има страни, като Китай например, които не са с дългова парична система с частично покритие, други като Япония и Русия, поучени от горчивия си опит, са с определени регулаторни механизми, ред петролни арабски държави следвайки Корана имат безлихвени банки и т.н. С две думи, историята продължава...
отговор Сигнализирай
Новини